Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamİngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri. Bugün sizlere İngilizcenizi geliştirebileceğiniz ve izlerken keyif alacağınız 5 farklı dizi önerisiyle geldim. İngilizcenizi geliştirebileceğiniz diziler.

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

1- HOW I MEET YOUR MOTHER
Bu dizi çoğu kişi tarafından ilgi odağı olmakla birlikte gayet basit bir İngilizce kullanılmıştır. Cümleleri oldukça anlaşılır olan bu dizi  2030 yılında, Ted Mosby adlı başrol karakterin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatması ile başlamaktadır. Dizide genellikle Ted Mosby’nin geçmişinde arkadaşları ile yaşadığı hayatı anlatılmaktadır ve bu hikayeleri anlatmak için uzun bir yol seçmiştir. Sitcom türünde yayınlanan bu dizi 9 sezon ve 208 bölümden oluşmaktadır.

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

2- VIKINGS
Bu dizi de tıpkı önerdiğim diğer diziler gibi anlaşılır bir İngilizce yapısına sahiptir . Ancak şuna dikkat edilmelidir ki dizide eski sözcüklere de yer verilmiştir. Konusundan kısaca bahsedecek olursak dizi bizi Vikingli bir çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un gizemli ve acımasız dünyasına götürüyor. Dizi 8. Yüzyılda ve İskandinavya’da geçmektedir. Genel itibariyle Ragnar Lothbrok’un çiftçilikten cesur bir savaşçıya dönüşmesini ele almıştır. İzlerken sürükleyen ve uzun soluklu olan bu dizi 6 sezon ve 90 bölümdür.

3- PRİSON BREAK
Şüphesiz ki hepimiz en az bir kere bu dizinin ismini duymuşuzdur. Dünyaca bilinen ve ilgi gören bu dizi başlangıç seviyesi için olmasa bile biraz daha ileri İngilizcesi olanlar için  iyi bir öneri olacaktır. Oyuncuları ve senaryosu ile dikkat çeken bu dizi Lilcoln Burrows adındaki ana karakterlerinden birinin bir iftiraya uğraması sonucu hapse girmesiyle başlar ve onu kurtarmak için dahice planlar yapan kardeşi Michael Scofield ‘in geliştirdiği yolları adım adım bize sunmasıyla devam eder. Scofield’in üstün zekasından dolayı başı bir türlü beladan kurtulmaz. Bu dizi 5 sezon ve 88 bölümdür.

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

4- BREAKİNG BAD
Aynı şekilde Prison Break gibi çok sevilen bir dizidir ve ingilizcenizi geliştirmekte size yol arkadaşı olacaktır. Bir ABD drama televizyon dizisi olan Breaking  Bad lisede kimya öğretmenliği yapan 50 yaşındaki Walter White’in geçimlerini sağlayabilmek için ek iş olarak araba yıkamacısında çalışmasıyla başlar ve kısa bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter’ın ailesine kendisinden geriye para bırakabilmek için uyuşturucu işine girmesiyle devam eder. Ama başına hesap edemediği olaylar gelir.
Asıl hikaye bundan sonra başlar. 5 sezondan ve 62 bölümden oluşan Breaking Bad’i izlerken sizin de çok keyif alacağınıza eminim.

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

5- THE CROWN
Milyonları ekrana kilitleyen The Crown İngiliz aksanını ve akademik İngilizce öğrenmek isteyenler için harika bir öneri olacaktır. Bu dizi Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatını anlatır. Sarayda yaşanan olaylar iyi işlendiği taktirde ilgi odağı olan aksi taktirde de pek sevilmeyen konu ve olayları kapsar. İngiliz Kraliyet ailesinin hayatını merak eden kişileri ekrana bağlayacak olan The Crown 4 sezon ve 40 bölümdür.

İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Dizi Önerileri

Benzer Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022