Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYaşamBir İnsanın Değer Verip Vermediğini Nasıl Anlarız?

Bir İnsanın Değer Verip Vermediğini Nasıl Anlarız?

Bir İnsanın Değer Verip Vermediğini Nasıl Anlarız? Değer… Bir insanın başka bir insana vereceği en güzel şeylerden biri.  Peki bir insanın size değer verip vermediğini nasıl anlayabiliriz? İşte yazımızın devamı…

Bir İnsanın Değer Verip Vermediğini Nasıl Anlarız?

Bir İnsanın Değer Verip Vermediğini Nasıl Anlarız? Bir insanın değer verip vermediğini nasıl anlarız başlığı atlında sizler için önemli bilgiler derledik. Keyifli okumalar…

Size değer vermeyen birisi, sizi kaybetse bile hiçbir çaba göstermez. Hiçbir şey olmamış gibi hayatın devam eder. Şunu sakın unutmayın size değer veren hiç kimse, siz yokmuş gibi davranamaz, o insan ne kadar umursamaz olursa olsun..

Değer vermeyen insanlar, içten ve samimi bir şekilde sizinle ilgilenmez. Genel olarak sadece konuşmak için konuşur. Ne sizi gerçekten dinler nede gerçekten fikirlerini söyler. Size değer veren insanlar ise sizi dinler, anlar ve eğer bildiği bir şey ise size en doğrusunu anlatır gösterir.

Size değer veremeyen birisi, yaptığınız fedakarlıkları ve çabaları sanki sizin görevinizmiş gibi görür. Bu yüzden bunların kıymetini asla bilmez. Bunları yaptığınız için size ekstra değer göstermez. Oysa siz ona, değer verdiğiniz için ve içinizden geldiği için yapmışsınızdır. Fakat size değer veren insan, söylenen güzel bir cümleyi, onun için yapılan ufacık bir şeyi bile hafızasına kaydeder ve mutlaka bunların bilincinde hareket eder.

Size değer veremeyen birisi, kırıldığınızda veya küstüğünüzde abarttığınızı düşünür, değer vermediği için anlayamaz hatta sizin bu durumunuzu yok sayar. Size değer veren birisi ise, emin olun sizin öyle olduğunu görmeden bunu hissedebilir. Böyle durumlarda sizin yanınızda olmak ister.

Size değer veremeyen birisi, eğlenceli ve güzel geçen zamanlarına sizi dahil etmez. Bu durumu önemsemez. Değer vermediği için hayatına dahil olup onunla bir şey yapıp yapmamanızın bir önemi yoktur. Değer birisi ise, sadece eğlenceli değil, her yapacağı bir şeye sizi de dahil etmek ister. Mutlaka sizin de orada bulunmanızı ister.

Size değer vermeyen birisi, size karşı soğukken ve eğer işi düşmüşse birden sıcak davranabilir ve iletişimi arttırabilirler. Sonrasında eski haline dönecektir. Bazı insanlara çok değer verdiğine de şahit olabilirsiniz. Çünkü çıkarları doğrultusunda insanlara davranışlarına tanıklık etmiş olursunuz.

Size değer vermeyen birisi, ortada hiçbir şey yokken ya da çok küçük bir hatanızda hemen iletişimi kesip, sizden gözden çıkarıp hiç yokmuşsunuz gibi davranabilir. Değer veren insanlar ise sizi anlamak için kendine sebepler bulan insanlardır.

Size değer vermeyen birisi, onu mutlu eden her detayı önemsemenizi ve hatırlamanızı beklerken sizi mutlu eden hiçbir detayı önemsemez ve umursamazlar. 

Kısacası insanların hayatı bahaneler ve çözümler üzerine kuruludur. Bir insan size gerçekten değer veriyorsa, hangi durumda olursanız olun size bir çok çözümle gelecektir. Size değer vermeyen insanlar ise birçok çıkış yolu varken size bir çok bahaneyle gelecektir. Umarız size verdiğimiz bu bilgiler gelecek hayatınızda, insanları seçerken size yarar sağlar.

Benzer Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022