Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaTeknolojiLaptopa SSD Takma 2022

Laptopa SSD Takma 2022

Laptopa SSD Takma 2022. SSD nedir? SSD ne işe yarar? SSD (Solid State Drive) hayatımıza girdiği günden beri bilgisayarların asıl performanslarını görmeye ve artık bütün bilgisayarda SSD görmeye başladık. Bugün size çok bilimsel terimlere girmeden basit bir şekilde SSD nasıl değiştirilir onu anlatacağız.

Laptopa SSD Takma 2022

Laptopa SSD Takma 2022. Eskiden aldığınız bir laptopunuz var ise ve yavaşladıysa bunu hızlandırmanız SSD ile mevcut. Tabi bu olan performansı etkilemeyecektir. (Oyunlarda FPS artışı gibi şeyler olmayacaktır.) SSD neyi hızlandıracak diyorsanız eğer SSD bilgisayarınızın açılmasını ve temel fonksiyonlarını arttıracaktır. Hani diyorlar ya ben açma düğmesine basıyorum bilgisayarım 10 saniyede açılıyor. İşte bunu yapan SSD’ dir.

Artık günümüzde SSD ve Harddik boyutları aynı olduğundan söküp SSD ile değiştirilmesi de bir o kadar kolaydır. Laptopu ters çevirin. Genelde Harddiskler Touch Pad’in tam arkasındaki yerde bulunur. Oradaki kapağı sökün ve karşınıza şöyle bir şey çıkacaktır.

Laptopa SSD Takma 2022

Daha sonra buradan bu parçayı (Harddisk) çıkarın ve onun yerine aynı konumda SSD’ yi yerleştirin. SSD takma işlemi gerçekleştirilmiştir. Bundan sonrası bilgisayarınıza format olacaktır. Eğer format atmayı bilmiyorsanız ve USB’yi format USB’si haline getirmeyi bilmiyorsanız ”Bilgisayara Format Nasıl Atılır 2022” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022