Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitim2021 DGS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

2021 DGS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

2021 DGS tercih sonuçları açıklandı mı? 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. Tercihlerin sona ermesiyle birlikte binlerce öğrenci tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 2021 DGS tercih sonuçları açıklandı mı, açıklanacak mı? DGS ek tercih günleri olacak mı? İşte haberimizin detayları…

2021 DGS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri 27 Ağustos günü başlamıştı. Toplamda 10 gün sürmüştü ve 7 Eylül tarihinde sona ermişti. 7 Eylül günü sona eren DGS tercihlerini sonuçları ise henüz sonuçlanmadı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tercih sonuçlarıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

DGS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

Üniversitelerin açılmasına günler kala öğrenciler DGS tercihlerinin ne zaman açıklanacağını ve üniversitelere ne zaman kayıt yaptıracaklarını merak ediyorlar. 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını düşünüyoruz.

DGS Ek Tercihler Yapılacak

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihlerin yapılacağını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanı Prof. Dr. Halis Aygün yaptığı açıklamada söylemişti. Fakat DGS ek tercihlerin ne zaman başlayacağı tam olarak bilinmiyor. ÖSYM DGS ek tercihleri için herhangi bir söylemedi. Her sene olduğu gibi Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercihlerinin sonuçları sonrası boş kalan kontenjanlara göre DGS ek tercihler başlayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022