Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaYaşamAmazon Kurucusu Uzaya Çıktı!

Amazon Kurucusu Uzaya Çıktı!

Amazonun kurucusu Jeff Bezos bugün Türkiye saati ile 16:12 ‘ uzaya fırlatılan New Shepard isimli uzay aracı ile uzay yolculuğu yaptı ve Dünya’ya geri döndü. Uzay aracında kimler vardı? Bu uzay yolcuğunu kaç dakika sürdü? Uzay Turizmi için ilk adım mı oldu? İşte haberimizin detayları…

Amazon Kurucusu Uzaya Çıktı!

Amazonun kurucusu Jeff Bezos geçtiğimiz haftalarda Dünya’nın en büyük şirketlerinden biri olan Amazonun CEO görevinden istifa etti ve yerini başkasına bıraktı. Bunun en büyük nedeni Jeff Bezos’un uzaya olan merakı ve artık uzay üzerine çalışmalar yapmak istemesiydi.

Blue Origin şirketinin de sahibi olan Jeff Bezos, bugün kardeşi Mark Bezos, 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Oliver Daemen isimli bir öğrenci ile uzaya çıktı. Yollatılan bu kapsülün en büyük özelliği, diğer uzay araçlarında bulunmayan büyük pencereli. Uzay aracı New Shepard tamamen uzay turizmi için tasarlandı ve gelecekte de kullanılmaya devam edecek.

Uzay Gezintisi Yaklaşık 11 Dakika Sürdü

Saat 16. 12 sıralarında fırlatılan New Shepard, yaklaşık olarak saat 16.23 sıralarında yere indi. Uzay aracının 4 mürettebatı bu yolculuk için özel eğitimler aldı. Fırlatma ve geri dönüş başarı ile tamamlandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022