Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimAra Tatilde Nasıl Ders Çalışılır?

Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışılır?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili 15 Kasım Pazartesi günü başlıyor. Bir haftalık ara tatili en verimli nasıl değerlendirebilirim? İlkokul, ortaokul ve lise öğrenciler için ara tatilde nasıl ders çalışılır? İşte haberimizin detayları…

Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışılır?

Uzun zamandan sonra ilk kez aralıksız bu kadar süre yüz yüze eğitim yapıldı. Öğrenciler artık okula adapte olmuş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı akademik takvimde yer alan ilk ara tatil 15 Kasım Pazartesi günü başlıyor. Bir çok öğrenci bunu bir nefes alma arası olarak düşünebilir, ama bizce bu ara öğrencinin eksiliklerini tamamlaması için mükemmel bir zaman.

Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışılır?

Öğrenciler okullardan bir hafta uzak olacak. Bu süre zarfında bir öğrenci derslerinde eksik gördüğü yerleri 7 günlük ara tatilde tekrar yapıp soru çözerek tamamlayabilir. Bugün sizler için ara tatilde nasıl çalışılması gerektiğini anlatacağız.

İlkokul – Ortaokul – Lise (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11 sınıflar için) Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

Sizler, Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) girmeyeceğiniz için okulda öğretmenleriniz anlattığı konuları bu 7 günlük arada gözden geçirip sonrasında tam olarak anlamadığın konuların altını çizmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra bu konuların tekrarlarını dinleyip bu konularla ilgili soru çözümleri yaparak, geri kaldığınız derslerdeki eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

8. Sınıf Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

Birçok 8. sınıf öğrencisi okul dışında etüt merkezlerine gidiyor. Bu süre içinde okula gitmeyeceğiniz için boş vaktiniz olacaktır. Bu boş vakit her gün sabah erken kalkıp 1 deneme çözerek değerlendirebilirsiniz. Sonrasında gün içinde, yanlış yaptığınız soruların konuları hakkında araştırarak bilgi sahibi olup, eksik olduğunuz konuları tamamlayabilir ve LGS için çalışmalarınıza bu ara tatil sürecinde de devam edebilirsiniz.

12. Sınıf Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

Sizler için en önemli senelerin başındasınız. Bu yıl hayalinizdeki üniversite ve meslek için Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) gireceksiniz. Bu ara tatil sizler için çok önemli. Hayatının en önemli döneminde olduğunuz bu günlerde ara tatilde size tavsiyemiz, her gün sabah erken kalkarak tam sınav saatinde (10:15) kalkıp bir deneme çözmeniz. AYT konuları tamamen bitmediği için bu denemeleri TYT üzerinden yapabilirsiniz. Bir çoğunuz TYT konularını bitirmiştir. 7 günlük bu ara tatilde, TYT çözerek eksik olduğunuz konuları tespit edip bu hafta içinde bu konuları hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Kitap Okumayı Unutmayın!

Sadece ara tatilde değil, hayatınızın her bölümünde her zaman kitap okuyun. Kitap okumanın netlerinizi nasıl arttıracağınıza dair yazımıza ulaşmak istiyorsanız. Sınav Senesinde Kitap Okumanın Faydaları adlı linkimizden yazımıza ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022