Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimAYT Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

AYT Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) pazar gününe denk geliyor. Peki YKS için velilerin (refakatçilerin) sokağa çıkma yasağı var mı? İşte haberimizin detayları…

AYT Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Bugün Pazar ve ülke genelinde son kez tam gün sokağa çıkma yasağı var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçen haftalarda yaptığı açıklamalarda 1 Temmuz’dan itibaren yasakların kalkacağını ve özellikle sokağa çıkma yasaklarının tamamen kaldırılacağını söylemişti. Yasağın son kez geçerli olduğu bu pazar yani 27 Haziran tarihinde ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) yapılacak.

Öğrenciler sınavlara giderken onlara velileri eşlik edecek. Fakat bugün sokağa çıkma yasağı var. Bu yüzden veliler sınava girecek çocukları için onlarla gelip gelemeyeceklerini merak ediyor. Yapılan açıklamada bu sınav için velilerin herhangi bir belge yada izin almalarına gerek yok. Sınava girecek olan öğrencilerin sınav giriş belgelerini göstermeleri yeterli oluyor.

Şehirlerarası İzin Belgesine Gerek Yok!

Sınav için başka bir şehre gidecek olan öğrenciler ve aileleri içinde herhangi bir yasak bulunmuyor. Öğrenciler ve refakatçileri öğrencinin sınav giriş belgesini göstererek sınavlara rahat bir şekilde gidebilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022