Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimBu Sene Puanlar Düşecek mi?

Bu Sene Puanlar Düşecek mi?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu sene diğer senelere göre daha zor olan YKS için netler düşük geldi. Şimdi üniversite adaylarının neredeyse hepsi acaba puanlar bu sene düşecek mi diye merak ediyor? Bu konuyu sizler için yorumladık. İşte yazımızın detayları…

Bu Sene Puanlar Düşecek mi?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı kabul etmek lazım ki diğer senelere göre çok zordu. Bununla birlikte öğrenciler sınavlarda daha az soru işaretledi ve zamanları yetmedi. Geçen günlerde paylaşılan YKS istatistikleri hiçte iç açıcı değildi. İstatistikler içinde en acısı 3 kişiden 1’nin barajı geçememiş olmasaydı.

Bu kadar barajı geçemeyen adayın oldu bir sınavda, öğrenciler az netlere daha çok puan aldılar. Puanların düşüp düşmeyeceği konusuna net bir cevap veremeyebiliriz, ama bu sene puanlarda bir düşüş olabilir. Üniversite adayları az soru işaretledikleri için az nete çok yüksek puan almış olsalar da, genel olarak puanlar düşük. Buda üniversite puanlarını aşağı doğru çekecektir. En belirgin olacak olan unsur tabi ki sıralamanız olacaktır. Tercihlerinizi yaparken puanınıza göre değil sıralamanıza göre tercih yapmanızı öneririz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022