Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana Sayfaİngilizce EssayCause Essay Yeni Eve Taşınma Nedenleri

Cause Essay Yeni Eve Taşınma Nedenleri

Cause Essay Yeni Eve Taşınma Nedenleri. Cause Essay Örneği, Yeni Eve Taşınma Nedenleriyle İlgili Essay Çalışması,Cause Essay Yeni Eve Taşınma Nedenleri, Cause Essay Causes Of Moving To A New City, İngilizce Essay, Cause Essay. If you want to reach the English version of this article, Bu yazının İngilizcesine ulaşmak istiyorsanız = Cause Essay Causes Of Moving To A New City

CAUSES OF MOVING TO A NEW CITY(Yeni Eve Taşınma Nedenleri)

Cause Essay Yeni Eve Taşınma Nedenleri. Pek çok insan yaşadığı şehirden farklı bir şehre taşınıyor. Bununla birlikte her şehirde farklı şehirlerden insanlar var. Yeni bir şehre taşınmanın çeşitli nedenleri vardır ancak üçü öne çıkmaktadır; evlenmek, yeni bir iş ve eğitim.

Her şeyden önce, yeni bir iş bulmak. Örneğin; bir şirkette çalışıyorsanız ancak maaşınız size yetmiyorsa tabi ki yeni bir iş arıyorsunuz. Belki bulduğunuz iş başka bir şehirdedir ama şirketin maaşı size yeter. Yani yeni bir şehre taşınacaksınız. Ayrıca yaşadığınız şehir ile çalıştığınız şehir farklı olabilir. Örneğin; Adana’da yaşıyorsunuz ama işiniz Gaziantep, taşınmak isteyebilirsiniz. Çünkü ailenizin veya bir arkadaşınızın size ihtiyacı olduğunda hızlı gidemeyebilirsiniz. Bu nedenle işinizde başarılıysanız başka firmalardan iş teklifleri alabilirsiniz. O şirket senin kariyer gelişimin için daha uygun. Yani yeni bir şehre taşınacaksınız.

İkincisi, eğitim, taşınmanın önemli nedenlerinden biridir. Örneğin; Eğer öğrenciyseniz, iyi bir üniversiteye gitmek için önemli bir sınavınız var. Sınavınız başarılı olursa, bazı iyi üniversiteleri tercih edersiniz. Bu üniversitelerden bazıları başka bir şehirde olabilir. Farklı bir şehirde farklı üniversiteyi kazanabilirsiniz. Ayrıca bazı çocuklu aileler, çocukları için taşınırlar. Örneğin; belki küçük bir şehirde yaşıyorlar ve çocuklarının eğitimi için yetersiz. Böylece çocuklarının daha iyi eğitim alması için taşınmayı tercih edeceklerdir.

Sonuncusu ve bence en önemlisi, bağımsızlık. Belli bir yaşa gelen bireyler yeni bir şehre taşınmak isterler. Çünkü bazı konularda kendilerini kanıtlamak istiyorlar. Örneğin; ekonomik bağımsızlık. 19-20 yaşında bir bireyseniz, artık ailenizden para desteği almak istemeyebilirsiniz. Böylece yeni bir şehre gidebilir ve kendi paranızı kazanabilirsiniz. Ek olarak, kendi kararlarınızı vermede bağımsızlık. Örneğin; Daha gençseniz, istediğiniz zaman dışarı çıkmak, istediğiniz zaman eve gelmek veya istediğiniz insanlarla tanışmak isteyebilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız, kendinizi baskı altında hissedebilir ve yeni bir şehre taşınmak isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak, bahsettiğim gibi insanların hareket etmesini sağlayan faktörler olabilir. Yeni bir iş bulursanız veya bağımsızlığınızı istiyorsanız veya eğitim için taşınmanız gerekiyorsa endişelenmeyin ve taşınırsınız. Unutmayın, gördüğünüz her yer size bir avantaj ya da deneyim olarak geri döner.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022