Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Ek Tercihi Nasıl Yapılır?

DGS Ek Tercihi Nasıl Yapılır?

DGS ek tercihi nasıl yapılır? DGS ek tercihi nasıl nerden yapılır? Ücret nasıl ödenir? Normal DGS tercihi ile ek tercihi arasında fark var mıdır? DGS ek tercihleri ücretli midir? DGS ek tercih ücreti ne kadar? İşte haberimizin detayları.. #DGS

DGS Ek Tercihi Nasıl Yapılır?

Binlerce adayın heyecanla beklediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri bugün itibari ile başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günlerinin bugün itibari ile başladığını, 6 gün sürecek olan tercihlerin 21 Ekim günü sona ereceğini söyledi.

DGS ek tercihleri nasıl yapılır? DGS ek tercihlerinin normal tercihlerden bir farkı yoktur. ÖSYM’ nin DGS ek tercih kılavuzundan size uygun boş kontenjan seçilir ve normal DGS tercihi nasıl yapılıyorsa ek tercihte size uygun ve boş kalan kontenjana göre tercih yapılır. Aralarındaki tek fark ek tercihlerde, tercih yapan öğrencinin ücret ödemesidir.

DGS ek tercih yapın yapan öğrenciler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) belirlediği 25 TL ücreti yatırmak zorundadır. Yani öğrenci önce tercihini yapmalı daha sonra tercih günleri içinde de ek tercih ücretini yatırmalıdır. Ek tercih ücretini ödemeyen öğrencinin tercihleri ise değerlendirilmeye alınmayacaktır. Ek tercih ücretini nasıl yatırabiliriz?

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022