Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaEğitimDGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

DGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları 4 gün sonra yani 13 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Peki sonuçların ardından tercihler ne zaman başlayacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 Dikey Geçiş Sınavı tercih günleri için açıklama yaptı mı? İşte haberimizin detayları…

DGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınavın üzerinden 1 aydan fazla süre geçti ve öğrencilerin sınav sonuçlarını ardından Dikey Geçiş Sınavı tercih günlerini bekliyor. Ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinden sonra Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercihleri uzatıldı ve 13 Ağustos’ta bitmesi gereken tercih günleri 20 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

Bunu söylememizdeki sebep ise şu; Her sene Dikey Geçiş Sınavı tercih günleri YKS tercih günlerinden sonra başlıyordu. Bu sene YKS tercih günleri çok uzadı bu yüzden DGS tercihleri de 20 Ağustos’tan sonra başlama ihtimalini doğuruyor. Fakat tercih günleri için henüz bir karar verilmedi.

Ölçme, Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Henüz DGS Tercih Günlerini Açıklamadı

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih günleri için henüz bir tarih vermedi. DGS tercih günleri açıklandığı zaman sitemizden haberimize ulaşabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?