Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaYaşamHayatta Sizi İleriye Götürecek Tüyolar

Hayatta Sizi İleriye Götürecek Tüyolar

Hayatta sizi ileriye götürecek tüyolar. Hayatımızda bizi ileriye götürecek birçok davranış vardır ve bunlara dikkat edersek hayatımızın bir noktasından mutlaka bizi daha iyi biri yapacak ve iyi bir konuma getirecektir. Peki hayatımızda ilerlemek için neler yapmalıyız?

Hayatta Sizi İleriye Götürecek Tüyolar

Hayatta sizi ileriye götürecek tüyolar. Hayatımızı yaşarken dikkat etmemiz gereken bazı davranış ve düşünce biçimleri vardır. Peki bunlar nelerdir? İşte sizi hayatta ileriye götürecek tüyolar…

1 – Makamınız ve mevkiniz ne olursa olsun size ”siz” diye hitap edene ”sen” demeyin.

2 – Ödünç aldığınız parayı, parayı veren kişi hatırlatmadan önce iade edin. Bu sizin dürüstlüğünüzü ve karakterinizi gösterir. Aynı şey para haricindeki diğer şeyler için de geçerlidir.

3 – Biri size yemek ısmarlarken asla menüdeki pahalı yemeği sipariş etmeyin. Mümkünse onların seçtikleri yiyecekleri sizin için de sipariş etmelerini isteyin.

4 – Hiç kimse ”ah, yani henüz evli değil misin” ” çocuğun yok mu” ”neden bir ev almadın” ve ya ”neden bir araba almıyorsun” gibi garip sorular sormayın. Bunlar sizin sorununuz değildir.

5 – Arkanızdan gelen kişi için daima kapıyı açın. Erkek ya da kadın, yaşlı ya da genç olması fark etmez. Toplum içinde birine iyi davranmak sizi küçültmez.

6 – Bir arkadaşınız sizin için bir ödeme yaptıysa, bir sonraki ödeme siz yapmaya çalışın.

7 – Farklı görüşlere saygı gösterin. Unutmayın, birinin 6 gördüğü, size 9 görünebilir. Ayrıca, farklı görüşler alternatif olarak kıymetlidirler.

8 – İnsanların konuşmasını asla kesmeyin. Sözlerini bitirmelerine izin verin. Dediklerinin hepsini duyun ve hepsini anlamaya çalışın.

9 – Konuşurken gereksiz konulara girmeyin. Asıl konuyu anlaşılır şekilde anlatmaya çalışın.

10 – Bir kişiye şaka yaptığınızda o kişi bundan hoşlanmazsa, bir daha asla yapmayın.

11 – İyi bir şey gördüğünüzde insanları daha fazlasını yapmaya teşvik edin ve ne kadar minnettar olduğunuzu gösterin.

12 – Biri size yardım ederken ”teşekkür ederim” deyin. Teşekkür ifade eden kelimeleri en çok kullandığınız kelimeler haline getirin.

13 – Arkadaşlarınızı kalabalıklar içinde değil baş başayken eleştirin.

14 – Birinin kilosu hakkında yorum yapmak için hiçbir zaman bir neden yoktur. İlla bir şey diyeceksek ” harika görünüyorsun ” demek yeterlidir. Kilo vermek hakkında konuşmak istiyorsa zaten bunu yapacaktır.

15 – Biri size telefonunda bir fotoğraf gösterdiğinde sola veya sağa kaydırmayın. Sırada ne olduğunu asla bilemezsiniz.

16 – Bir arkadaşınız size doktor randevusu olduğunu söylerse, bunun için olduğunu sormayın ”inşallah iyisindir” demeniz yeterlidir. Onları, size kişisel hastalıklarını söylemek zorunda kalma gibi rahatsız edici bir duruma sokmayın. Bilmenizi isterlerse, bunu zaten söylerler.

17 – Temizlik görevlisine, kurumun/şirketin yöneticisi ile aynı saygıyı gösterin. Makamı olmayan birine ne kadar kaba davrandığınıza çoğu insan dikkat etmez ama insanlar onlara saygılı davranırsanız bunu fark edeceklerdir.

18 – Bir kişi doğrudan sizinle konuşuyorsa, telefonunuza bakmak büyük kalabalıktır.

19 – Sizden istenene kadar asla tavsiye vermeyin.

20 – Kimseye gerek yokken yaşını ve maaşını sormayın.

21 – Sizi doğrudan ilgilendirmeyen herhangi bir şey olmadıkça işinize odaklanın.

22 – Sokakta biriyle konuşuyorsanız güneş gözlüğünüzü çıkarın. Bu bir saygı göstergesindir. Göz teması konuşma kadar önemlidir.

23 – Yoksulların ortasında asla zenginliğinizde bahsetmeyin. Benzer şekilde, çocuğu olmayanların yanında çocuklarınız hakkında konuşmayın. Bu benzeri durumlar içinde geçerlidir.

24 – Size özel gönderilmiş bir mesaj okuduktan sonra ”mesaj için teşekkürler” demeye çalışın.

25 – Bir kişi telefonla iki defadan fazla aramayın. Çağrınızı yanıtlamazlarsa, ilgilenmeleri gereken önemli bir şeyler olduğunu varsayın ve cep telefonlarınız ile konuşurken, başkalarının sizi dinlemek zorunda kalmamasına dikkat edin.

26 – Sahip olduklarınız size emanettir ve emanetin sahibi emaneti verdiği gibi her an alabilir de. Size emanet verilenleri (güzellik, ev, eşya, çocuk, araba vb.) o emanetlerin verilmediği insanları düşünerek ve onların yerine kendinizi koyarak paylaşmayın.

Sonraki İçerik
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022