Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaYaşamİlişkilerde Strese Sebep Olan 3 Ana Neden

İlişkilerde Strese Sebep Olan 3 Ana Neden

İlişkilerde strese sebep olan 3 ana neden. Her ilişkide sorunlar olabilir. Bunlar gayet normal şeylerdir. Fakat bazı etkenler sizin elinizde olmadan gerçekleşebilir. İşte elimizde olmayan ve ilişkilerde strese sebep olan 3 ana neden.

İlişkilerde Strese Sebep Olan 3 Ana Neden

AİLELER

İlişkilerde Strese Sebep Olan 3 Ana Neden. Çiftlerin ailelerinin, evliliğin mahremiyetine dahil olması, aile büyüklerinin en özel konularda bile söz hakkına sahip olması evliliği yaralayan ana faktörlerden birisidir. Bu durum yaşanıyorsa, çiftler önce ailelerini kırmadan sınır koymalı, eşleri ile mahremiyetlerini kendi aileleri ile asla paylaşmamalıdır. Gerektiğinde bir profesyonelden yardım almak önemlidir.

MADDİ SORUNLAR

Eşlerden birinin diğerinden farklı bir harcama alışkanlıklarına sahip olması, işten çıkarılması, iflas, kazançtan daha çok harcama yapılması nedeniyle sürekli borçlanma ve beklenmeyen maddi yükler, evlilikleri ve çiftleri sıkıntıya sokar. Bu durumlarla başa çıkmadan önce çiftlerin problemlerin üstünü örtmek ve yada görmezden gelmek yerine, bütçe planlaması, ödeme takvimi ve harcamalar konusunda somut adımlar atması, soruna gerçekçi bir şekilde yaklaşması şarttır.

ÇOCUKLAR

Çocukların nasıl yetiştirileceği, okul ve sosyal aktiviteler konusunda verilecek kararlar, çiftlerin bu süreçlerde üstleneceği sorumlulukla, çocukların yaşadığı problem ve anne babanın ebeveynlik tarzındaki farklı yaklaşımlar, evliliğe zarar veren faktörler olabilir. Tıpkı maddi sorunlarda olduğu gibi ortada çocuk yetiştirmek gibi ciddi bir sorumluluk olduğu unutulmamalı, anne baba bir ekip gibi çalışarak, çocuğun olmadığı yerlerde önemli konularda ortak kararlar almayı öğrenmelidir.

Kaynak= ÇEBİ Evlilik ve İlişki

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?