Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimMEB'in Yaz Okuluna Katılmak Zorunlu mu?

MEB’in Yaz Okuluna Katılmak Zorunlu mu?

MEB’in yaz okuluna katılmak zorunlu mu? MEB’in yapacağı yaz okulunda yoklama alınacak mı?  Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bu yıl ilk uygulayacağı yaz okulu programına katılmak zorunlu mu? İşte yazımızın detayları…

MEB’in Yaz Okuluna Katılmak Zorunlu mu?

MEB’in yaz okuluna katılmak zorunlu mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada bu sene yaz okulu uygulaması yapacaklarını belirtti. Bütün öğrencileri kapsayacak olan bu yaz okulun için bilim ve sanat merkezlerinden 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfların dahil edileceğini artık Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olarak eğitim ve öğretim yılını 12 aya yayacaklarını belirtti.

2022 Ara Tatiline Kaç Gün Kaldı?

Yaz Okulu İçin “Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” Basıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada bu sene açılacak olan yaz okulları için özel kitaplar hazırladıklarını söyledi. Bu sene ilk kez açılacak olan yaz okulu projesi için özel bir hazırlık içinde olduklarını söyleyen Bakan Özer “Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” hazırladıklarını belirtti.

Yaz Okullarında Amaç Sadece Akademik Beceri Olmayacak

Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada yazın yapılacak olan yaz okullarında amacın öğrencilerin sadece akademik becerilerini güçlendirmek değil aynı zamanda öğrencileri sosyal ve kültürel becerileri yönünden de yetiştirmek istediklerini belirtti.

Ara Tatilde Neler Yapabilirim?

Yaz Okulu 2. Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Olan Bütün Sınıfları Kapsayacak

Yaz okulu uygulamasının açıklamasının ardından öğrenciler yaz okuluna hangi sınıfların gideceğini merak etmeye başlamıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamaya göre yaz okula 2. sınıfta 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflar için hazırlandığını belirtti.

Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman Bitiyor 2022

Yardımcı Kaynak 17 Haziranda Yayınlanacak

Yapılan açıklamada aynı zamanda yardımcı kaynakların “yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr” adresinden öğrencilerin erişimine açılacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığının Yapacağı Yaz Okuluna Katılmak Zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaz okulunun 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfları kapsayacağını söylemişti. Fakat yaz okuluna katılımın zorunlu olup olmadığına dair henüz bir açıklama gelmedi. Bu konu ile ilgili bir açıklama geldiği zaman siz değerli okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022