Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimSınav Başvurularındaki HES Kodu Kaldırıldı

Sınav Başvurularındaki HES Kodu Kaldırıldı

Sınav başvurularındaki HES kodu uygulaması kaldırıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün az önce Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile sınav başvurularındaki HES kodu uygulamasının kaldırıldığı söyledi. İşte haberimizin detayları…

Sınav Başvurularındaki HES Kodu Kaldırıldı

Sınav Başvurularındaki HES Kodu Kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile maske ve HES kodu uygulamasının kaldırıldığını belirtmişti. Yapılan açıklama sonrası Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) HES kodu uygulamasında değişikliğe gitti.

HES kodu uygulaması hayatımıza girdiği günden beri birçok yere girerken veya başvuru yaparken HES kodu kullanıyorduk. HES kodu uygulamasının kaldırılmasıyla mekanlara girerken gösterilen HES kodu ve bir başvuru yaparken sisteme girilen HES kodu uygulaması sonlandırıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) HES uygulamasının sona ermesiyle harekete geçti. Normalde sınav başvuruları alınırken HES kodu girilmesi zorunluydu. Artık bu uygulama tamamen kalktı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün az önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ÖSYM web sayfasının güncellendiğini ve artık adayların sınav başvurusu yaparken HES koduna ihtiyaç duymadan ve sistemde kullanmanda başvuru yapabileceklerini söyledi.

Yaklaşık 1 Saat Süren Bakım Az Önce Sona Erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sayfası, HES kodu uygulamasının kaldırılması için alınan bakımı az önce sona erdi ve site yeniden başvuru yapacak olan adayların erişimine açıldı.

2022 YKS Başvuruları Devam Ediyor

11 Şubat 2022 tarihinde başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) başvuruları 7 Mart gününe kadar devam edecek. YKS’ye girmek isteyen adayların 7 Mart tarihine kadar başvurularını yapıp 115 TL olan sınav parasını yatırmak zorundalar. Sınav ücretlerini ödemeyen öğrencilerin sınav başvuruları işleme alınmayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022