Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimYabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu?

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu?

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu?

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu? Almanca Öğretmenliği okumak zor mu?

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu? Yabancı Dil Öğretmenliği bölümü zor değildi. Tabii eğer okuduğun dili biliyorsan.

Hiç bir şey bilmeden bir bölümü okumaya kalktığımızda hangi bölüm olursa olsun zor gelir. Tıp okumak zor  da peki öğretmenlik kolay mı; öğretmenlik  zor da mühendislik kolay mı?

Üniversiteye belirli bir bilgi birikimi olmadan giderseniz hangi bölüm olursa olsun zordur.

Bence Üniversite eğitimi sadece bilgiyi veriyor. Eee bilgiyi ezberlemeyi zaten çok küçük yaşlarda öğrencilerimize  aşıladığımızdan dolayı bence her  bölüm okunabilir.

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu? Üniversiteyi kazanmak zordur kazandığın bölümü bitirmek kolaydır. hangi bölüm olursa olsun, hangi üniversite olursa olsun bitirilir. Evet bazı üniversite öğretmenlerinin öğrencileri gereğinden fazla zorladığını düşünüyorum şahsen. O öğretmenlere denk gelmediğiniz ve o bölümle ilgili bilmeniz gereken temel bilgileri bilerek gidiyorsanız o zaman okuduğunuz bölüm size zor gelmez.

Fiziği iyi yapıyor matematiği süper biyoloji fena olmayan biri tutup mühendislik okumak yerine eğer tıp okumak için tutturursa tıp onun için zor olur. Hangi üniversitede okuduğu önemli değil bu durumda dersine gelen öğretmenlerini de suçlayamaz.

Aslında basit  bir araştırmaya ihtiyacımız var. Acaba üniversite de okuyan kaç öğrenci istediği bölüme gitmiş ve bu bölümler de okurken zorlanmışlar mı?

Yabancı Dil Bölümü Okumak Zor mu? Ülkemizde ki sınav sistemini anlatmaya gerek yok ,lise hayatı boyunca ancak son sene hırs yapıp başkaları tarafından övülen yada para kazanma açısından iyi olan bir bölümü kazanan bir öğrenci o bölümde hiç zorlanmadan gerçekten yapabilir mi?

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022