Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimYKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ikinci ek tercih sonuçları açıklandı mı? YKS üçüncü ek tercih dönemi olacak mı? İşte haberimizin detayları…

YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçlarından sonra son tercih olan YKS ikinci ek tercihleri 14 Ekim günü başlamıştı. 4 gün süren ikinci ek tercihler 18 Ekim günü (dün) sona ermişti. Tercih günlerinin sona ermesiyle gözler ikinci ek tercih sonuçlarına döndü.

İkinci ek tercih ile bir üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler için heyecan büyük. Bunun sebebi ise üniversitelerin 3.hafta eğitimine başlamış olması. Derslerden daha fazla geri kalmadan bir an önce okullarına başlamak isteyen üniversite öğrencileri ikinci ek tercih sonuçları için gün sayıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) YKS ikinci ek tercih yerleştirme sonuçları için henüz bir açıklama yapmadı.

YKS için Üçüncü Ek Tercih Dönemi Olacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her sene Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için, normal tercih, ek tercih ve ikinci tercih olmak üzere toplamda 3 tercih yapıyor. Üçüncü bir ek tercih dönemi olmuyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022