Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Maratonu Yarın Başlıyor!

YKS Maratonu Yarın Başlıyor!

Milyonlarca üniversite hayali kuran gencin yarışı yarın başlıyor. Milyonlarca insan hayallerinde üniversite ve meslekler için yarın ter dökecek. YKS Maratonu Yarın Başlıyor! İşte haberimizin detayları…

YKS Maratonu Yarın Başlıyor!

Neredeyse 1 yıldır uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim ile milyonlarca öğrenci üniversite sınavına hazırlandı. Yani Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na. Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim ve hafta sonu kursları derken hızlıca geçen 1 yılın ardından sınav günü geldi çattı. Artık öğrencilerin verdikleri emeklerin karşılığını alma vakti.

Pandemi sürecinde üniversite sınavına çalışmak oldukça zor oldu. Hem sınava çalışmak hem de kovid-19’a yakalanmamaya çalışmak derken sadece öğrenciler için değil hepimiz için zor bir sene oldu. Pandemi hala devam ederken kaderlerini etkileyecek olan bu sınav için adaylar ellerinden geleni yaptı ve yarın Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan YKS’ nin ilk oturumuna yani Temel Yeterlilik Testi’ ne (TYT) girecekler.

Bu Sene Sınava 2.5 Milyondan Fazla Aday Başvuru Yaptı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) açıklamasına göre bu sene YKS’ ye 2.5 milyondan fazla öğrenci başvuru yaptı. Yarın sınavlarda mümkün olduğunuz sürece dışarı çıkmayın ve öğrenciler için trafik yapmamaya aynı zamanda gürültü yapmamaya özen gösterin.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022