Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaYaşamZamanın Önemini Anlatan Yazı

Zamanın Önemini Anlatan Yazı

Hayatımızda zamanın nasıl bir yeri var? Zaman bizler için ne kadar önemlidir? Zamanın hayatımızdaki önemini anlatan yazı ve hikaye. Zamanın önemini anlatan hikaye. Kısaca zamanın önemini anlatan yazı.

Zamanın Önemini Anlatan Yazı

Zamanın Önemini Anlatan Yazı. Her sabah hesabınıza 86.400 TL yatıran bir banka düşünün. Gün boyu istediğiniz kadar parayı harcamakta veya harcamamakta serbestsiniz. Parayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu oyunun sadece bir kuralı var: Harcamaya başaramadığınız miktar ertesi güne devretmez, akşam hesabınızdan geri çekilir ve bu paranın hiçbir bölümünü ne sebeple olursa olsun saklayamazsınız.

Bir önceki günün tutarının tamamını harcamış veya hiçbir bölümünü harcamamış da olsanız ertesi sabah hesabınızda yine 86.400 TL bulacaksınız. Nasıl keyifli değil mi?

Farkında olsanız da olmasınız da aslında hepimizin böyle bir bankası var. Adı ”Zaman”. Her sabah 86.400 saniye hesabınıza yatıyor ve o gün daha fazlasını harcayamıyorsunuz yada harcamıyorsunuz.

Kullanmadığınız kısım ise akıp gidiyor ve hesabınızdan siliniyor, hiç devretmiyor. Her gün size yeni bir hesap açılıyor, her gece günün bakiyesi siliniyor.

Zamanın Önemini Anlatan Yazı. Eğer günlük hesabınızı kullanmadıysanız bu zarar sizindir, geriye dönüş yok yarından avans çekmek yok.

Bugünü, bugünkü hesaptan yaşamalısınız. aman hiç kimseyi beklemez. Dün artık mazi oldu. Yarın ise muamma. Bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır.

Zaman bu hayattaki en adil şeydir. Zenginde olsanız fakirde olsanız, ırkınız, dininiz ne olursa olsun herkes için bir gün 24 saattir. Bu 24 saati nasıl değerlendireceğiniz tamamen size bağlıdır. İsterseniz verimli, isterseniz verimsiz. İlerde nasıl bir hayat yaşayacağız şu an zamanı nasıl kullandığınızla alakalıdır.

Zamanın Önemini Anlatan Yazı. Geçmişi bırak, iyi bir gelecek için şu anı yaşa ve harekete geç. Her sabah gözümüzü açtığımızda hesabına yatan 86.400 saniyeyi boşa harcama.

Kaynak = instagram @pozitifalinti

Zamanın Önemini Anlatan Yazı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022