Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitim10 Kasım Günü Okullar Tatil mi?

10 Kasım Günü Okullar Tatil mi?

10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yılında, okulların tatil olup olmayacağını bir çok kişi merak ediyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı mı? 10 Kasım resmi tatil mi? İşte haberimizin detayları…

10 Kasım Günü Okullar Tatil mi?

Yarın 10 Kasım. Atatürk’ün Anma Günü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının tam 83. yılı. O gün biz öğrendik ki bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabiliyor. Aradan geçen bunca yıla rağmen, düşünceleri, fikirleri ve Türk Devleti var oldu ve bundan sonrada var olacak. Böyle önemli bir günde öğrenciler ve veliler acaba resmi tatil sayılacak mı diye merak ediyorlar.

Bir çok öğrenci ve veli 10 Kasım gününü resmi tatil olarak biliyor fakat bu yanlış bir bilgi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 10 Kasım’ın resmi tatil olup olmayacağına karşın herhangi bir açıklama yapmadı. Her yıl olduğu gibi bu senede öğrenciler 10 Kasım günü okula gidecekler.

Okullarda Atatürk’ü Anma Törenleri Yapılacak

Geçtiğimiz sene Kovid-19’dan dolayı okullar uzaktan eğitim ile devam ediyordu. Bu yüzden öğrencilerle birlikte bir tören yapılamamıştı. Bu sene saat 09.05’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saatte okullarda törenler yapılacak ve bayrak yarıya indirilecek. Buradan Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü saygıyla anıyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022