Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaEğitim2. Dönem Dersler Yüz Yüze mi Yapılacak?

2. Dönem Dersler Yüz Yüze mi Yapılacak?

1.dönemin sonuna gelinirken herkes 2. dönemin uzaktan eğitim ile mi yoksa yüz yüze mi olarak yapılacağını merak etmeye başladı. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2. dönemi yüz yüze mi olacak? 2. dönemde dersler online mi olacak? 2. dönemin uzaktan eğitim olma ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

2. Dönem Dersler Yüz Yüze mi Yapılacak?

Omicron Varyantı sonrası ülkemizde okulların tekrardan uzaktan eğitime geçip geçilmeyeceği konuşulmaya başlandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimden tekrardan uzaktan eğitime geçilme gibi bir durumun söz konusunu olmadığını ve okulların kapanacağına dair sorulan soruların artık dile getirilmesini gerektiğini söyleyerek bu konuya son noktayı koymuştu.

2. dönem dersler yüz yüze mi yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu ve yüz yüze eğitimin devam edeceğini okulların kapanmayacağını söylemişti. Bu açıklamaların ardından geçtiğimiz hafta Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüsün tekrardan mutasyon geçirdiğini ve buna Omicron dediklerini söylemişti.

Durum böyle olunca tabi ki herkes uzaktan eğitimin tekrar gelip gelmeyeceğini sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada okullarda herhangi bir alarm durumunun olmadığını ve şuan için okullarda yeni önlemler alınmayacağını söyledi. 

2. Dönem Uzaktan mı Yoksa Yüz Yüze mi Yapılacak?

2. dönem dersler yüz yüze mi yapılacak? Bu konuşmaların ardından gözler tabi ki 2. döneme döndü. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yaklaşık 16 gün sonra sona erecek. 15 günlük 1. dönem tatilinden sonra öğrenciler tekrardan okullara geri dönüp dönmeyeceklerini sormaya başladı.

2. dönemin yüz yüze mi yoksa online olarak mı yapılacağı sorularına henüz bir açıklama gelmedi. Bakanlık her ne kadar yüz yüze eğitim ile ilgili şimdilik devam kararı almış olsa da 15 günlük tatilde 2.dönemin nasıl yapılacağı ilgili net bir açıklama yapacaktır. Bu konu ile ilgili açıklama geldiği zaman sitemizde haberini bulabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022