Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitim2. Dönem Karneler Ne Zaman Verilecek?

2. Dönem Karneler Ne Zaman Verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2.dönem karnelerinin ne zaman verileceğine dair bir açıklama paylaştı. İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği o gün. 2. dönem karneler ne zaman verilecek? İşte haberimizin detayları…

2. Dönem Karneler Ne Zaman Verilecek?

Uzun süren 2020 – 2021 eğitim ve öğretim döneminin yavaş yavaş sonuna gelinirken, karnelerin ne zaman verileceği merak konusu oldu. Normal şartlarda okullar her sene olduğu gibi bu senede Haziran ayında bitecekti ve öğrenciler yaz tatiline girmiş olacaktı. 

Fakat artan vaka sayıları ve uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimde yaşanan aksaklıklardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulu Haziran ayında kapatmak yerine telafi eğitim yaparak okulları 2 Temmuz’a kadar açık tutmak istediklerini söylemişlerdi. Bunun üzerine Bakanlık Haziran ayında telafi eğitiminin başlayacağını söylediler.

Telafi Eğitim İle Birlikte Karneler 18 Haziran’da Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Haziran ayında telafi eğitimin başlayacağını ve 2 Temmuz’a kadar telafi eğitiminin süreceğini söyledi. Karneler için ise 18 Haziran’da günü öğrencilere karneleri dağıtmak istediklerini açıkladılar. Karneler verildikten sonra ise öğrenciler telafi eğitimine başlayacak.
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022