Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor? Üniversiteler İçin Yeni Dönem Ne Zaman Başlıyor? Üniversitelerde Yeni Dönem Yüz Yüze mi Olacak?

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Pandemi başlangıcından beri baktığımız zaman, ilkokul, ortaokul ve liseler için kademeli olarak ta olsa yüz yüze eğitim yapıldı. Bazı eğitim sınıfları için ise hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tam zamanlı ve bütün sınıflar için yüz yüze eğitim için oldukça çabaladı. Fakat artan vaka sayıları bu duruma müsaade etmedi.

Üniversitelerin tarafına baktığımız zaman ise üniversiteler ilkokul, ortaokul ve liselerin yanında oldukça fazla öğrenci sayısına sahip eğitim kurumları. Bununla birlikte üniversitelerdeki öğrenciler ülkemizin her yerinden geliyorlar. Bu yüzden üniversitelerde yüz yüze eğitim oldukça zor olduğundan pandemi başladığı günden beri birkaç üniversite dışında yüz yüze eğitim yapan üniversite olmadı.

Bununla birlikte milyonlarca üniversiteli üniversitelerin tekrar ne zaman yüz yüze eğitimin başlayacağını merak ediyor. Dün yapılan kabine toplantısı sonrası üniversitelerin 13 Eylül’de akademik takvimde başlayacağı söylendi. Akademik takvim 13 Eylül’de başlıyor fakat başlayan bu eğitim yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi olacağı henüz kesinleşmedi.

Aşılama Durumuna Göre Yüz Yüze Eğitim Olma İhtimali Yüksek

Hatırlayacağımız üzere geçtiğimiz haftalarda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) öğretim görevlileri için aşılama çalışmasının başlayacağını duyurmuştu. Eğer ki Eylül ayına kadar öğretim görevlilerinin aşılanması tamamlanırsa, üniversitelerin 2021 – 2022 eğitim ve öğretim döneminde yüz yüze eğitim ile başlayabilmesi muhtemel.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022