Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaEğitim2. Dönemin Uzaktan Eğitim Olma İhtimali Var mı?

2. Dönemin Uzaktan Eğitim Olma İhtimali Var mı?

İlkokul, ortaokul ve liselerin 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2.dönemi yüz yüze olarak başladı. Peki yüz yüze eğitimin tekrardan uzaktan eğitime dönem ihtimali var mı? 2. dönemin uzaktan eğitim olma ihtimali var mı? Yüz yüze eğitim ne zaman bitecek? 2. dönem yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte haberimizin detayları…

2. Dönemin Uzaktan Eğitim Olma İhtimali Var mı?

2. Dönemin Uzaktan Eğitim Olma İhtimali Var mı? Milyonlarca öğrencinin vaka sayıları arttığından beri neredeyse her gün sordukları soru bu. ‘ Uzaktan eğitim tekrar gelecek mi?’ Bu soruların ardından 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılının 2.dönemi başlamadan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer  bu soruyu cevapladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimin kesinlikle devam edeceğini vurguladı. Vaka sayıları artmış olmasına rağmen, okuldaki öğretmenlerin 2 doz aşı vurulma oranları çok yüksek olduğu için okullardaki riskin az olduğunu bu yüzden yüz yüze eğitimin sorunsuz bir şekilde devam edeceğini ve etmesi gerektiğini vurguladı.

Üniversiteler İçin Yükseköğretim Kurumu (YÖK), Kararı Üniversitelere Bıraktı

2. Dönemin Uzaktan Eğitim Olma İhtimali Var mı? Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri. Gelelim üniversitelere. Üniversiteler için durum biraz karışık. Bunun sebebi ise Yükseköğretim Kurumu (YÖK) yaptığı açıklamalarda yüz yüze veya uzaktan eğitim kararını üniversitenin kendisine bırakması oldu. YÖK eğitim yüz yüze veya uzaktan olsun diye bir karar vermeyecek. Bu kararı üniversiteler verecek. Bir üniversite okuldaki veya bulunduğu şehirdeki vaka sayısına baktığı zamanda risk durumuna göre eğitimin uzaktan eğitime çevirebilecek. 

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022