Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimUzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Okullar tekrar uzaktan eğitime geçiyor mu? Uzaktan eğitim başlayacak mı? İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler için uzaktan eğitim tekrar geliyor mu? Uzaktan eğitim ile ilgili son dakika gelişmeleri. Uzaktan eğitime ile ilgili son dakika açıklamaları. İşte haberimizin detayları…

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılını 2. dönemin geçtiğimiz pazartesi günü yüz yüze olarak başlamıştı. Yüz yüze eğitimin tekrar başlamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarda bulunmuştu. Her ne kadar öğrencilerin tekrardan uzaktan eğitime isteği olsa da eğitimin yüz yüze yapılması gerektiğini ve yüz yüze yapılacağını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı yüz yüze eğitim tüm sınıflar için tam zamanlı devam edeceğini söyledi.

İlkokul, Ortaokul ve Liseler Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin uzaktan eğitim merakı bu şekilde sona ermiş oldu. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yüz yüze yapılmaya devam edilecek.

Üniversiteler İçin Yükseköğretim Kurumu (YÖK), Kararı Üniversitelere Bıraktı

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri. Gelelim üniversitelere. Üniversiteler için durum biraz karışık. Bunun sebebi ise Yükseköğretim Kurumu (YÖK) yaptığı açıklamalarda yüz yüze veya uzaktan eğitim kararını üniversitenin kendisine bırakması oldu. YÖK eğitim yüz yüze veya uzaktan olsun diye bir karar vermeyecek. Bu kararı üniversiteler verecek. Bir üniversite okuldaki veya bulunduğu şehirdeki vaka sayısına baktığı zamanda risk durumuna göre eğitimin uzaktan eğitime çevirebilecek. 

Üniversitelerde Hibrit Eğitim Modeli Kullanılıyor

Üniversiteler şu an için hibrit eğitim modelini uyguluyor. Çoğu üniversite online olarak verebilecek dersleri online olarak, yüz yüze verilmesi gereken dersleri yüz yüze vererek, hem uzaktan hem de yüz yüze eğitimi kullanıyor. 

Bahar Dönemini Uzaktan Eğitim İle Yapacağını Açıklayan Bir Üniversite Çıkmadı

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri. Üniversitelerin 2. döneminin başlamasına yaklaşık bir hafta kaldı. Henüz eğitimini uzaktan eğitim ile yapacağını açıklayan bir üniversite çıkmadı. 

Uzaktan Eğitim İle İlgili Son Dakika Gelişmeleri

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022