Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitim2021 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) geçtiğimiz haftalarda 6 Haziran Pazar günü başarı ile gerçekleştirilmişti. LGS bittikten sonra gözler tabi ki sınavın açıklanacağı güne geldi. Peki 2021 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarih verdi mi? İşte haberimizin detayları…

2021 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelirken hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitim ile başarılı bir sene geçirdik. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin derslerden geri kalmaması ve öğrencilerin kendilerini okullarda hissetmesi için ellerinden gelen çalışmayı fazlasıyla yaptılar. Bunun sonucunda özellikle 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim yapılmaya çalışıldı.

8. Sınıf öğrencileri genel olarak yüz yüze eğitim ile birlikte, hafta sonu kurslarına da giderek Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için çalışmalarını tamamladı ve 6 Haziran 2021 tarihin de sınava girdiler. Genel olarak sınav sayısal bölüm dışındaki kısımların normal zorlukta, sayısal bölümün ise zor derecede olduğu söylendi. Bu haberlerden sonra gözler tabi ki sınavın açıklanacağı zamana geldi.

30 Haziran’da LGS Sonuçları Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıklamasına göre, 2021 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları 30 Haziran günü açıklanacak. Sınav sonucunun açıklanmasına ise 15 gün kaldı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?