Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimSınava Giderken Yanımızda Ne Götürmeliyiz?

Sınava Giderken Yanımızda Ne Götürmeliyiz?

Sınava giderken yanımızda ne götürmeliyiz? Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) yaklaşırken öğrencilerin aklına sınava giderken yanımda ne götürmeliyim sorusu geliyor. Yaklaşık iki hafta sonra yapılacak olan YKS için yada diğer sınavlar için yanınıza ne götüreceğinizi sizler için araştırdık. İşte yazımızın detayları…

Sınava Giderken Yanımızda Ne Götürmeliyiz?

Her yıl milyonlarca insan sınavlara giriyor. Sınava girerken de uymamız gereken kurallar bulunuyor. Her sene sınava girerken yanımızda mutlaka götürmemiz gereken eşyalar oluyor. Bu sene pandemi ile birlikte bu eşyaların arasına maskede eklendi. Artık sınavlara yada bir yere giderken maske takarak gitmek mecburi hale geldi ve bununla yaşamayı öğrendik diyebiliriz.

Bunun dışında her sene geçerli olan kurallar tabi ki bu senede geçerli. En önemli iki şey. Sınav giriş belgeniz ve kimliğiniz. Sınava giderken yanınıza mutlaka Ölçme, Seçme Yerleştirme Merkezi’nden çıkarmış olduğunuz sınav giriş belgeniz olması gerekiyor ve tabi ki diğer bir olmazsa olmazınız T.C. Kimlik Kartınız.

Sınava Giderken Yanınızda Bunları Sakın Götürmeyin!

Sınava giderken götürmeniz gereken şeyleri söyledik. Şimdide sırada götürmemeniz gereken şeyler. Sınava giderken yanınıza cep telefonu, bozuk para ve kağıt para gibi şeyler asla götürmeyin. Yanınızda sadece sınav giriş belgeniz ve T.C Kimlik kartınız olsun. Eğer kalem gibi eşya götürmem gerekiyor mu diye soracak olursanız eğer. Buna da gerek yok çünkü ÖSYM yaptığı her sınavda sizde kullanmanız için 2 kalem, 1 silgi, 1 açacak, 1 peçete bulanan bir kutu veriyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022