Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitim2021 YKS İkinci Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

2021 YKS İkinci Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

2. ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak? YKS ikinci ek tercih ücreti ne kadar? 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih sonuçları arından, 2021 YKS ikinci ek tercihlerinin ne zaman başlayacağını merak eden bir çok aday var. Peki ikinci ek tercih ücreti ne kadar olacak? İşte haberimizin detayları…

2021 YKS İkinci Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

Her yıl YKS gibi bir çok sınav tercihleri sonrası kazanamayan yada tercih zamanını kaçıran adaylar için ek tercih hakkı sunuluyor. Normal tercih yapan bir aday eğer ki herhangi bir okula yerleşmemişse ek tercih ile tekrar aynı puanla tercih yapma hakkı sunuluyor. Aynı zamanda ek tercih ile yerleşemeyen yada tercih yapamayan adaylar için ikinci bir ek tercih hakkı daha sunuluyor.

İkinci ek tercihin, ek tercihten ve normal tercihten hiçbir farkı yoktur. Sadece tercih yapılacak bölüm sayısı biraz daha azdır. Bunun sebebi ise ilk tercihlerden bazı üniversiteler bölümlere göre ayırdığı kontenjanların dolmuş olmaları. Bu yüzden ek tercihte üniversiteler sadece boş kalan bölümler için tercih açarlar. Buda yapılacak tercihi kısıtlar.

2021 YKS İkinci Ek Tercih Ücreti 25 TL Olarak Belirlendi

YKS’de ek tercih yapacak olan adaylar bu sene 25 TL gibi bir ücret ödemek zorundaydı. Aynı işlem ikinci ek tercih içinde geçerli olacaktır. İkinci ek tercih ücreti ilk ek tercih gibi 25 TL olarak belirlendi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022