Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitim2021'in İlk Ara Tatili Yarın Başlıyor

2021’in İlk Ara Tatili Yarın Başlıyor

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenciler için 2021’in ilk ara tatili yarın başlıyor. Uzun zamandan sonra yapılan yüz yüze eğitim ile ilk ara tatil 15 Kasım tarihinde başlayacak. Peki ara tatil ne kadar sürecek? Ara tatilden sonra okullar yüz yüze olarak mı eğitime başlayacak? İşte haberimizin detayları…

2021’in İlk Ara Tatili Yarın Başlıyor

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı tüm ülkede yüz yüze başlamıştı. Başlayan eğitim ve öğretimden sonra birçok kişi okulların kapanıp tekrardan uzaktan eğitime geçeceğini söylemişti fakat durum öyle olmadı. Önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarla, aldıkları önlemlerin işe yaradığını bu önlemlerle birlikte yüz yüze eğitimin sorunsuz gittiğini açıklamıştı.

Kazanım Değerlendirme Uygulamaları Başlıyor

Sonrasın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, vaka sayılarının en az gözüktüğü yerlerin okullar olduğu ve ülke geneline baktığımızda okulların en güvenli yer olduğunu söylemişti. Bu yüzden okullarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini söylemişti.

Sağlık Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Geçtiğimiz haftalarda ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile okulların kapanmasıyla ilgili son noktayı koydu ve okullarda eğitimin yüz yüze devam edeceğini artık bu konuyla ilgili tartışmaların kapanması gerektiğini belirterek konuya son noktayı koydu.

Okullar Kapanıyor mu? 2021 - 2022

Ara Tatil 15 Kasım Günü Başlıyor!

Yüz yüze eğitim ile ilgi gelen açıklamalar sonrası ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilk ara tatil için belirlediği 15 Kasım günü yarın başlıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 7 günlük ara tatil başlıyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022