Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaYaşam2022 Asgari Ücreti Ne Zaman Açıklanacak?

2022 Asgari Ücreti Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca insan asgari ücretin ne kadar olacağını ve ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun şuan son toplantıda. Herkes son toplantıdan çıkacak olan kararı bekliyor. 2022 yılının asgari ücreti ne kadar olacak? 2022 asgari ücreti ne zaman belli olacak? Asgari ücreti için konuşulan ücret ne kadar? İşte haberimizin detayları…

2022 Asgari Ücreti Ne Zaman Açıklanacak?

Ülkemizde şuan gözler 2022 yılı için belirlenecek olan asgari ücrete dönmüş durumda. Doların rekorlar kırdığı 2021 yılının son haftalarına girerken ülkemizde tarihi zamlar yaşıyoruz. Neredeyse her ürünün fiyatları her gün değişiyor ve zamlanıyor.

Durum böyle olunca asgari ücretinde rekor bir seviyede artış olması bekleniyor. Yapılan ilk toplantılarda konuşlan asgari ücretler 3100 TL ile 3900 TL arasında değişiklik gösterdi. Bu yüzden toplantılar sonucunda tam olarak bir karara varılamadı. TİSK asgari ücretin 3100 lira olması için diretirken Türk- İş ise 3900 altında asla olmaması gerektiğini savundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bütçe görüşmeleriyle ilgili yaptığı açıklamada belirlenecek olan asgari ücretin ülkemizde Bayram Havası yaratacağını söyledi. Aynı zaman Bakan Bilgin açıklamalarında yeni belirlenecek olan asgari ücretin toplumun beklentisini karşılayacağının altını çizdi.

Asgari Ücret Tam Olarak Ne Zaman Duyurulacak?

Asgari ücretin bu hafta sonuna kadar kesinlikle duyurulacağını düşünüyoruz. Yapılan açıklamalar konuşulan yeni asgari ücretin ne kadar olacağını, asgari ücretin duyurulacağı gün hep birlikte göreceğiz. Asgari ücret için hesaplamalar halen devam ediyor.

Artan dolar kuru ve gelen bu kadar zam sonrası umarız herkesi tatmin edecek bir asgari ücrete ulaşabiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022