Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaEğitim6 Eylül'de Okula Gitmek Zorunlu mu?

6 Eylül’de Okula Gitmek Zorunlu mu?

Okulların açılmasına günler kala öğrenciler ve veliler okullara gitmenin mecburi olup olmadığını sorgulamaya başladı. Peki bu konuyla ilgili henüz bir açıklama geldi mi?6 Eylül’de okula gitmek zorunlu mu? Okullarda devam zorunluluğu olacak mı? İşte haberimizin detayları…

6 Eylül’de Okula Gitmek Zorunlu mu?

Uzun zamandan beri yapılmayan yüz yüze eğitim için herkes çok heyecanlı. Öğrenciler sıra arkadaşlarını, sıralarını ve öğretmenlerini özlerken, öğretmenlerde içi öğrenci dolu sınıfları özlediler. Herkes içi 6 Eylül’de kavuşma vakti geliyor. Okullarda yüz yüze eğitim başlayacak olmasına karşına öğrenciler ve veliler normal olarak tedirgin. Çünkü maalesef vaka sayıları oldukça yüksek.

6 Eylül'de Okula Gitmek Zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların açılması için vaka sayılarının tamamen sıfırlanmasını beklemenin mantık olacağını vurgulamıştı. Geçtiğimiz senede yapılan yüz yüze eğitimlerde öğrencilerin yüz yüze eğitime katılma gibi bir zorunluluğu yoksa. İsteyen veli çocuğunu okula göndermiyordu. Bu sene ise 6 Eylül’den itibaren devam zorunluluğu getirildi.

Öğrenciler Okul Günleri Okula Gitmek Zorundalar!

Geçen senelerde isteğe bağlı olan okula gitme durumu bu sene zorunlu hale getirildi. Öğrencinin geçerli bir mazereti yok ise öğrenci okula gitmek zorunda.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?