Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır?

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır?

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır? Üniversite kayıt zamanı yaklaşırken öğrencilerin bir çoğu okullarına e-kayıt nasıl yaptırılacağını tam olarak bilmiyor. E-kayıt yaptırmak zorunlu mudur? Bugün sizlere üniversitelere e-kayıt nasıl yapılır bunu anlatacağız. İşte haberimizin detayları…

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır? E- Kayıt Yaptırmak Zorunlu mudur?

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır? Öncelikle şunu söyleyelim kayıt yaptırırken kazandığınız üniversitelerin duyuru kısımlarını mutlaka okumanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Aslında e- kayıt ile okula gidip, normal kayıt yaptırmanız arasında çok büyük bir fark yoktur. Biri e-devlet üzerinden online kayıttır diğeri ise okula gidip evrak teslim ederek kayıt yaptırmaktır.

E-kaydı anlatmak önce e-kayıt yaptırmak zorunlu mudur? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Üniversitelere e-kayıt yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu isteğe bağlıdır. E- kayıt yapmak isteyen öğrenciler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreli ile türkiye.gov.tr sayfasına giriş yapmalıdır. Daha sonrasında arama bölümüne e-kayıt yazıp oradan çıkan seçeneğe girip gerekli bilgileri doldurup onaylamalıdır. Böylelikle kazandığınız üniversiteye kayıt yaptırmış olursunuz. Bilgileri doldururken mutlaka doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olmalısınız.

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır?

Ek Tercihten Kazanan Öğrenciler E-Kayıt Yaptırabilir mi?

E- kayıt sadece ilk tercihte kazanan öğrenciler için geçerlidir. Ek tercih ile üniversite kazanan öğrenciler okullara gidip normal kayıt yaptırmak zorundadır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022