Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır?

Üniversite kayıt zamanı yaklaşırken öğrencilerin bir çoğu okullarına e-kayıt nasıl yaptırılacağını tam olarak bilmiyor. E-kayıt yaptırmak zorunlu mudur? Bugün sizlere üniversitelere e-kayıt nasıl yapılır bunu anlatacağız. İşte haberimizin detayları…

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır? E- Kayıt Yaptırmak Zorunlu mudur?

Öncelikle şunu söyleyelim kayıt yaptırırken kazandığınız üniversitelerin duyuru kısımlarını mutlaka okumanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Aslında e- kayıt ile okula gidip, normal kayıt yaptırmanız arasında çok büyük bir fark yoktur. Biri e-devlet üzerinden online kayıttır diğeri ise okula gidip evrak teslim ederek kayıt yaptırmaktır.

E-kaydı anlatmak önce e-kayıt yaptırmak zorunlu mudur? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Üniversitelere e-kayıt yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu isteğe bağlıdır. E- kayıt yapmak isteyen öğrenciler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreli ile türkiye.gov.tr sayfasına giriş yapmalıdır. Daha sonrasında arama bölümüne e-kayıt yazıp oradan çıkan seçeneğe girip gerekli bilgileri doldurup onaylamalıdır. Böylelikle kazandığınız üniversiteye kayıt yaptırmış olursunuz. Bilgileri doldururken mutlaka doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olmalısınız.

Üniversitelere E- Kayıt Nasıl Yapılır?

Ek Tercihten Kazanan Öğrenciler E-Kayıt Yaptırabilir mi?

E- kayıt sadece ilk tercihte kazanan öğrenciler için geçerlidir. Ek tercih ile üniversite kazanan öğrenciler okullara gidip normal kayıt yaptırmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!