Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaEğitimAçıköğretim Kayıtları Nasıl Yapılır?

Açıköğretim Kayıtları Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz hafta açıklanan 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sonuçları sonrasında e-kayıtlar başlamıştı. Normal örgün eğitimi kazanan öğrenciler e-kayıt ile kayıtlarını yaparken açıköğretim ile bir programa yerleşen öğrenciler için durum biraz daha farklı. Açıköğretim kayıtları nasıl yapılır? Açıköğretim kayıtları için ücret ödeniyor mu? Açıköğretim sınavları nerde yapılıyor?

Açıköğretim Kayıtları Nasıl Yapılır?

YKS ile bir açıköğretim programı kazanan öğrenci e-devletten e-kayıt yaptıramaz. Açıköğretim programına yerleşen öğrenciler kazandıkları üniversitelerin sayfalarına girip oradan çevirim içi başvuru yapmaları gerekir.

İstanbul Üniversitesinin açıköğretim programına kayıtlarla ilgili bilgilere ulaşmak için = İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi açıköğretim programına kayıt yaptırmak için = Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Kayıt

Açıköğretim Kayıtları İçin Ücret Ödeniyor mu?

Evet ödeniyor. Üniversiteye açıköğretim kaydı yaparken kayıt parası ödüyorsunuz. Ödenen para konusunda bir fiyat söylememiz zor çünkü her üniversitenin kendisine ait bir fiyatı var.

Açıköğretim Sınavları Nerede Oluyor?

Açıköğretim programında okuyan bir öğrenci yüz yüze derslere girmese de sınavlara, okulların belirlediği yerlere gidip yüz yüze olarak sınavını oluyor. Her okulun her il veya ilçe için belirlediği ortak sınav alanları oluyor. Bu yerleri üniversitelerin kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?