Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaEğitimBu Sene Ücretsiz Tablet Dağıtımı Olacak mı?

Bu Sene Ücretsiz Tablet Dağıtımı Olacak mı?

2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önemli bir proje yaparak 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapmıştı. Geçen sene olan bu proje bu senede devam edecek mi? Bu sene ücretsiz tablet dağıtımı olacak mı? İşte haberimizin detayları…

Bu Sene Ücretsiz Tablet Dağıtımı Olacak mı?

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 500 bin tablet projesini dağıtmıştı. Yapılamayan, yüz yüze eğitim sonrası öğrencilerin bir çoğu online eğitime girmekte zorlanıyordu. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tablet ihtiyacı olan öğrencilere toplamda 500 bin tablet dağıtmıştı.

Bu Sene Ücretsiz Tablet Dağıtımı Olacak mı?

Tablet dağıtımı yapılırken herhangi bir başvuru sistemi bulunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilk müdürlükleri ve okullarla ortak araştırmalar yaparak ihtiyacı olan aile ve çocukların tespitini yaptı. Yapılan araştırma ve tespitler sonrası tabletler öğrencilerin okullarına yollandı ve okulları bu tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Tablet Dağıtımı İle İlgili Henüz Bir Açıklama Yok

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılını için yüz yüze eğitim kararı vermişti. Eğitim yüz yüze devam ederken tablet dağıtımı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ dan (MEB) henüz bir açıklama gelmedi. Eğer bu senenin hepsi yüz yüze eğitim ile devam edecekse ücretsiz tablet dağıtımına gerek duyulmayabilir. Fakat vaka sayılarında tekrar bir artış olursa tekrardan böyle bir projenin gündeme gelme olasılığı illaki olacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022