Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimAnaokullarında Karantina Süresi Kaç Gün Oldu?

Anaokullarında Karantina Süresi Kaç Gün Oldu?

Son Dakika! Anaokullarında karantina süresi kısaldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilkokul, ortaokul, lise ve anaokullarındaki karantina süreleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İlkokullarda karantina süresi kaç gün? Ortaokullarda karantina süresi kaç gün? Liselerde karantina süresi kaç gün? Anaokullarında karantina süresi kaç gün?

Anaokullarında Karantina Süresi Kaç Gün Oldu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullardaki karantina süresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı ülkemizde, bütün eğitim grupları için yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlamıştı. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konuyla ilgili önemli kurallar almıştı.

Anaokullarında Karantina Süresi Kaç Gün Oldu?

Bunların başında ise sınıfta Covid-19 vakası çıktığı zaman ne yapılacağıydı. Sınıfta 2’den fazla Covid-19 vakası çıktığı durumlarda o sınıf 14 gün karantinaya alınıyordu ve eğitimine uzaktan devam ediyordu. Bugün sınıfta Koronavirüs vakası çıktığı zaman karantina süreleriyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Anasınıflarında Karantina Süresi 10 Güne Düşürüldü

Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liselerde geçerli olan 14 gün karantina süresi anaokulları için değiştirildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamada ilkokul, ortaokul ve liselerde karantina süresinin 14 gün olduğunu fakat anasınıflarında karantina süresinin 14 günden 10 güne indirildiği söylendi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022