Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaEğitimHangi Yaş İçin Eğitim Zorunlu Hale Geldi?

Hangi Yaş İçin Eğitim Zorunlu Hale Geldi?

Hangi yaş için eğitim zorunlu hale geldi? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022 yılında eğitimde zorunluluk konusu atlında Bakanlık olarak önemli kurallar aldıklarını söyledi.  Okula başlama yaşı kaça indi? İşte haberimizin detayları…

Hangi Yaş İçin Eğitim Zorunlu Hale Geldi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022 yılında uygulanacak olan eğitim kapsamında alınan kuralları ve amaçlarını anlattı. 2022 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı çalışmalar doğrultusunda 5 yaşında olan çocukların eğitim zorunluluğu olacağını belirtti.

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi?

Yeni yıl ile birlikte 5 yaşındaki çocuklar için eğitim zorunlu hale gelecek. Okul öncesi eğitimlerde özellikle 5 yaşındaki çocukların oranının %75’ten fazla olduğunu, 3 yaş grubu öğrencilerin oranın %15’ten az olduğunu ve 4 yaşındaki çocukların ise %35 olduğunu söyledi.

Yeni Alınan Kurallarla Birlikte 5 Yaşındaki Çocukların Okullardaki Oranı %90’lar Hedefleniyor!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni yılda uygulanacak yeni kararlarla birlikte okul öncesi eğitimlerde 5 yaş grupları için %90, 4 yaş grupları için %70 ve 3 yaş grubu için %50 okullaşma oranını tutturmayı hedeflediğini belirtti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?