Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamBir İlişkiyi Neler Bitirir?

Bir İlişkiyi Neler Bitirir?

Bir ilişkiyi neler bitirir? Bir ilişkide yapılmaması gereken şeyler. İlişkiyi bitiren yanlış hareketler. İşte yazımızın detayları…

Bir İlişkiyi Neler Bitirir?

Bir İlişkiyi Neler Bitirir? Sürekli ”hep ben haklıyım” ihtiyacı. Bir ilişkide, hatta sadece ilişkide değil hayatınızda hem ben haklıyım demeyin. Çünkü bir insan hep haklı olamaz. Olsanız bile insanların düşünce yapısı farklıdır. Size göre doğru olan bir şey başkası için yanlış olabilir. Aynı şekilde başkasına göre doğru olan bir şey size göre yanlış olabilir. Bu yüzden haklı haksız davası yerine karşınızdaki insanı anlamaya, empati kurmaya çalışın.

Yeterince anlaşılır ifade edilememiş ”söylenmemiş beklentiler” Bir kişi ile iletişim kurmak oldukça önemlidir. Karşıdaki insanın sizi anlayabilmesi için önce sizin ona kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Bu yüzden anlattığınız şeyleri iyi ifade ettiğinize emin olun.

Bir İlişkiyi Neler Bitirir? ”Benim gibi ol zihniyeti” Bu sadece ilişki değil hayatınız boyunca kapılmamanız ve yapmamanız gereken bir düşünce yapısı aynı şekilde bir davranış. Dünyada milyarlarca insan var ve bu insanların hepsinin düşünce yapısı ve alışkanlıkları farklıdır. Hiç kimseyi kendinize benzemesi için çabaya girmemelisiniz ve eğer böyle bir düşünceniz var ise bu düşünceden uzaklaşmalısınız. Hayatınızdaki insanı olduğu kabul etmemelisiniz ve ona kendi düşünce yapınızı dayatmamalısınız.

”Her şeyi ben yönetmeliyim ve kontrol etmeliyim” hırsı. Bu düşünce yapısı da oldukça kötü bir durumdur. Çünkü her insan özgürdür ve kendi istediği gibi hareket edebilir. O insan sadece sizin hayatınızda diye, ona emir verme veya onu istediğiniz gibi yönetme hakkını hiç kimse size vermez.

Bir İlişkiyi Neler Bitirir? ”Vermekten çok sürekli alma talebi” Bir insana içinizden geldiği sürece bir şeyler yapmalısınız. Karşılığında bir şey beklemeden. Karşılıksız.. Yada karşındakinden sürekli bir şey beklememelisiniz. İlişkide veya normal hayatınızda birisi için bir şey yapmak istiyorsanız yapmalısınız ve sırf yaptığınız için karşındakinde de yapmasını beklememelisiniz. 

İhanete uğratılmış güven duygusu. Ve geldik en önemli noktaya. Güven.. Bir ilişkide her şeyden önce kesinlikle güven olmalı. İnsanlar bir önceki ilişkilerinde ihanete uğramış olabilir. Aldatılmış olabilir. Fakat bu yeni ilişkinizde yaşayacağınız anlamına gelmez. Bu yüzden ilişkilerinizde bu duygu geri planda tutun ve sevdiğiniz insana gerçekten güvenmeyi deneyin.

Kaynak= Hatice Nilgün, @pozitifalinti, Eğitim Baykuşu

Bir İlişkiyi Neler Bitirir?

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022