Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaYaşamBir Yalancıyı Nasıl Yakalarız?

Bir Yalancıyı Nasıl Yakalarız?

İnsanoğlu… Yalan söylemek neredeyse bütün insanların yaptığı bir şey. Bazen zararı olmayan yalanlarda bazen de çok büyük yalanlar. Yalan yalandır. Hani derler ya yalanın küçüğü büyü olmaz diye. Peki yalan söyleyen birinin yalan söylediğini biz nasıl anlarız? Bir yalancıyı nasıl yakarız? İşte yazımızın devamı…

Bir Yalancıyı Nasıl Yakalarız?

Çok Fazla Kaşınmak

Yalancının otonomik sinir sistemi fazla çalıştığında artan kan akışı genişleyen kılcal damalar, kişide kaşınma hissi yaratır. Yalan söyleyen bir insan, işte bu nedenle aniden başını, yüzünü, boynunu yada kollarını kaşınmaya başlayabilir.

Gözlerinin İçine Bakamamak

Yalan söyleyen insanlar genelde karşıdaki insanın gözlerinin içine bakamazlar. O an farklı yerlere bakıp düşünüp yalanı uydurup o şekilde konuşmalarına devam ederler. Gözlerinin içine bakıp yalan söyleyebilen insanlar ise profesyoneldir. Bu yüzden yakalanmaları ve anlaşılmaları da oldukça zordur.

Bir programda O. J Simpson’a bir soru yöneltildi ve o soruyu cevaplarken yüzünü kaşıdığı gözüktü. Bu hareket, Simpson’ın cevaplarında dürüst davranmadığını gösteren bir beden dili işaretlerinden biridir.

Bir röportajda, Oprah’nın ona kendisini doping kullanmakla suçlayan ( ki haklılardı ) insanlara neden dava açtığını sorulduğu anda ”uyuz gibi kaşınma”nın iyi bir örneğini sergilemişti. Sorunun hemen arkasından çenesini ve alt çene bölgesini kaşımıştı. Vücudu da yaptığının yanlış olduğunu biliyordu. Doping konusu açıldığı anda kan akşındaki değişiklik, çenesin de bir kaşıntı hissi uyandırmış ve o ada otomatik olarak kaşınmaya başlamıştı.

Günlük hayatta sizlerde birçok kişiden doğrusunu bildiğiniz yalanlar dinlemişsinizdir. Sizin bu tarz yaşanmışlıklarınız var ise bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Bizlerde bu anılarınızı bu yazımıza ekleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022