Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaYaşamBu Zamlar Nereye Kadar Devam Edecek?

Bu Zamlar Nereye Kadar Devam Edecek?

Bu Zamlar Nereye Kadar Devam Edecek? Ülkemizde neredeyse her gün her ürüne zam geliyor. Artan dolar kuru ile birlikte yapılan zamlar sonu gelmiyor. Peki ülkemizde bu zamlar nereye kadar devam edecek? Hatta sadece ülkemizde değil tüm dünyada her şeyin gün geçtikçe pahalılanması ne zaman sona erecek? İşte haberimizin detayları…

Bu Zamlar Nereye Kadar Devam Edecek?

Bu zamlar nereye kadar devam edecek? Haberlerde görülen esnaf durumları, sokaklarda yapılan röportajlar gösteriyor ki vatandaşlar zamlara yetemiyor.

Ülke genelinde hayatımızın pahalılaşması her geçen gün hızla devam ediyor. Döviz kurunun hızlı bir şekilde artmasının yanı sıra faturalarda gördüğümüz zam oranları ceplerimizi yakıyor. Ayrıca yalnızca dövize bağlı olan ürünlere zam gelmiyor. Artan gıda fiyatları ile birlikte vatandaşlar isyan etme noktasına kadar gelmiş durumda. Gaziantep’te bir vatandaşa mikrofon uzatılması sonucunda da şu soru soruldu: “Bu zamlar nereye kadar devam edecek?”

Alım Gücümüz Düşüyor

Alım gücümüz devamlı olarak düşüşte. Asgari ücrete veya diğer maaşlara yapılan zamlar zamlı fiyatlara yetişemiyor. 2.830 TL olan asgari ücret ve 4.000 TL civarlarında olan memur maaşları ile aile geçindirmek oldukça zor bir durum alıyor. Yaşam koşullarının günden güne güçlendiği bu günlerde akaryakıt fiyatlarına da zam yapılması son nokta oldu.

Zaten bir araba veya ev almaya çalışmak günümüzde asgari ücret veya memur maaşı ile olabilecek durumda değil. Kredi borcu, kredi kartı borcu, evin masrafı derken insanlar maaşlarını kendilerine bile yetiştiremiyor.

Petrol İstasyonlarına Zam Gelmeye Devam Ediyor

Petrol fiyatlarına son 3 yılda gelen zamlar, özellikle indirim olduktan 2 gün sonra tekrar zam gelmesi ile devam ediyor.

Son olarak gelen benzin ve motorin zammından sonra bazı petrol ofislerinin göstergesinin bozulduğu haberi şok etkisi yarattı. Akaryakıt fiyatlarına daha önce gelmeyen zam miktarı yılbaşında gelecek haberleri yayılmaya devam ediyor. Bazı şirketlerin yılbaşını beklemeden bu fiyatları yansıtması ise gündem olmuş durumda. Motorin fiyatının 10 TL’yi geçtiği de Türkiye tarihinde ilk defa görülüyor.

Üstüne Bir De Kış Zammı Geldi

Zamların uğradığı tek yer akaryakıt fiyatları olmadı. Döviz kurunun yükselmesi ile birlikte doğalgaz ve elektrik faturasının fiyatlarında da büyük artışlar gözleniyor.

Kış aylarının yaklaşımı ile kullanımı artan doğalgaz ve elektrik; kış ayına girerken zamdan nasibini aldı. Yapılan vatandaş röportajlarına bu durum: “Kara kış kapıda!” sloganı ile duyuruldu. Kış aylarına girmemiz ile birlikte elektriğe %22, doğalgaza ise %18 oranında tam zam geldi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022