Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana Sayfaİngilizce EssayCompare Essay Dairede Kalmak Ve Yurtta Kalmak

Compare Essay Dairede Kalmak Ve Yurtta Kalmak

Compare Essay Dairede Kalmak Ve Yurtta Kalmak. Compare / Contrast Essay Örnekleri, Dairede kalmak ve yurtta kalmanın karşılaştırması, Dairede ve yurtta kalmakla ilgili essay çalışması. Stay in a flat and stay in a dormitory Compare Essay Örneği. Bu yazının İngilizcesine ulaşmak için =  Compare Essay Stay In A Flat And Stay In A Dormitory

Compare Essay Dairede Kalmak Ve Yurtta Kalmak

Compare Essay Dairede Kalmak Ve Yurtta Kalmak. Üniversiteyi veya liseyi kazandığımızda başka bir şehre veya ülkeye taşınacağız. Taşınırken en önemli sorunlardan biri kalacak yer bulmaktır. Bazı öğrenciler yurtta kalmayı tercih ederken, yurtta kalmayı tercih etmektedirler. Yurtta kalmak ile yurtta kalmak arasında bazı farklılıklar ve benzerlikler vardır.

Her şeyden önce yurtta kalmak ve yurtta kalmak bazı yönlerden benzerdir. İlk benzerlik arkadaşlarla kalır. İyi bir arkadaşınız varsa, bir daire kiralayabilir veya arkadaşınızla bir yurtta kalabilirsiniz. İkinci benzerlik, onu bazı öğeler için kullanmanızdır. Yurtta veya apartman dairesinde kalıyorsanız, kullandığınız bazı benzer şeyler vardır. Örneğin; uyumanız için bir yatak, kıyafetleriniz için bir gardırop veya yiyecek ve içecekleriniz için bir buzdolabı. Sonunda benzerlik orada kalmak için kira ödüyor. Bir apartman dairesinde veya yurtta kalmak istiyorsanız, kira ödemeniz gerekir. Kalacak bir yer bulmak zor. Yani bir daire veya yurt arıyorsunuz. Bir yurt veya daire bulursunuz. Ev sahibi veya yurt yöneticisi, kaldığınız süre boyunca kira alır. Kalmak için kira ödüyorsun.

İkincisi, bir apartman dairesinde kalmak, yurtta kalmaktan birçok yönden farklıdır. İlk fark, elbette, yemek. Bu önemli bir fark çünkü yurtta kalırsanız lezzetli yemekler beklememelisiniz. Yurttaki yemekler tuzsuz, baharatsız ve tatsız. Üstelik sağlıklı da değiller. Ama apartmanda kalırsan şanslısın. Çünkü ne istersen pişirebilirsin ve kesinlikle yurt yemeklerinden daha sağlıklı. Diğer bir fark ise özel alandır. Yurtta yaşıyorsanız bu alanlar sizin için yeterince özel değil. Örneğin ; banyoyu, yatak odasını, çalışma odasını veya yurtta yemek yediğiniz yeri paylaşıyorsunuz. Tam tersine daire tam size göre. Sonunda, fark rahatlıktır. Dairelerde kalanlar, yurtlarda kalanlara göre daha rahattır. Çünkü istedikleri yere gitmek isteyebilirler, rahatça duş alabilirler ya da aileleri rahatlıkla kalabilirler. Ama bunu evde yapamazsınız.

Özetle, her şeyi düşündükten sonra, bir dairede kalmayı düşünüyorum. Çünkü bana sorarsanız yurtta kalıyorum, kesinlikle apartmanda kalmayı tercih ediyorum. Bazı benzerlikler var ama birçok açıdan apartmanda yaşamak daha çok tercih ediliyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022