Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaYaşamDelta Varyantına Karşı Hangi Aşı Daha Etkili?

Delta Varyantına Karşı Hangi Aşı Daha Etkili?

Covid-19′ un ektileri tüm dünyada tüm hızıyla devam ederken, virüs tekrar mutasyona uğradı ve delta varyantı adı verilen yeni bir tür ortaya çıktı. Peki ülkemizde delta varyantı görüldü mü? Delta varyantına karşı ülkemizdeki aşılar koruyucu mu? İşte haberimizin detayları…

Delta Varyantına Karşı Hangi Aşı Daha Etkili?

Covid-19’un hayatımıza girdiği günden beri hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Tüm Dünya bu virüs ile savaşırken virüs mutasyon geçiriyor. Korkulan oldu ve virüs 3.kez mutasyon geçirdi. Buna Delta varyantı dendi. Uzmanlar ülkemizde Delta varyantının kesinlikle olduğunu, olmasa bile kesinlikle görüleceğinin altını çiziyor.

Delta varyantından sonra herkes vurulduğumuz aşıların yani Biontech ve Sinovac aşılarının mutasyonlu virüse karşı koruma sağlayıp sağlamadıklarını merak etmeye başladı. Uzmanlar bu konu içinde açıklama yaptılar.

Sinovac Delta Varyantı Üzerinde Koruma Sağlamıyor!

Uzmanların açıklamalarına göre Sinovac yani Çin aşısı, 1. ve 2. varyantlara karşı koruma sağlarken 3. varyant olan Delta Varyantına karşı maalesef koruma sağlamıyor. Bu yüzden 2 doz Sinovac vurulan bireylerin 3. dozu Biontech vurulması öneriliyor.

Biontech Korumaya Devam Ediyor!

Uzmanların Biontech yani Alman aşısı içinde yorumları şöyle; Yapılan araştırmalar ve faz çalışmalarına baktığımız zaman Biotench aşısının 1. , 2. ve 3. varyant olan Delta varyantına karşı koruma sağlandığı kanıtlanmıştır. Yani aşı vurulan vatandaşların Biotench vurulması durumunda Delta varyantına karşıda koruma sağlayacağı vurgulandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022