Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitim2021 DGS Zor mu Olacak?

2021 DGS Zor mu Olacak?

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için binlerce aday başvuru yaptı. Peki DGS zor mu olacak yoksa kolay mı? İşte binlerce adayın merak ettiği sorunun cevabı…

2021 DGS Zor mu Olacak?

Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) bu sene yaklaşık 400 bin kişi başvuru yaptı. Başvurular sona erdikten sonra, yaklaşık 2 hafta önce sınav giriş belgeleri açıklandı. Sınav giriş belgelerinden sonra ise gözler tabi ki sınavın yapılacağı güne döndü. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 11 Temmuz’da yani yarın yapılacak. Sınav artık saatler kala adaylar sınavın zor mu yoksa kolay mı olacağını merak ediyorlar.

Aslında bu soruya net bir cevap vermek oldukça güç. Fakat tahmin yürütebiliriz. Öncellikle şunu söyleyelim geçen sene yapılan Dikey Geçiş Sınavı ve 2019’da yapılan Dikey Geçiş Sınav düzeyi kolay – orta diyebileceğimiz sorulardan oluşuyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu yıllarda yaptığı Yükseköğretim Kurumlar Sınavlarının da (YKS) zorluk düzeyi kolay – orta diyebileceğimiz sorularda oluşuyordu. Aslında bu sınavdaki soru dereceleri paralellik gösteriyor diyebiliriz.

Bu sene yapılan 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) soruları orta – zor diyebileceğimiz bir düzeydeydi. Bir çok aday soruların zorluğundan ve sürenini yetişememesinden şikayetçiydi. 2021 YKS’ye baktığımız zaman 2021 DGS’nin zor olma ihtimalinin olduğunu görüyoruz. YKS’de öğrencileri zorlayan ÖSYM, DGS’ de aynı şeyi yapma ihtimali var. Ama tabi dediğimiz bunlar sadece var sayım. Çünkü geçen sene Dikey Geçiş Sınavı soruları zor değildi. ÖSYM bu senede aynı soru tarzlarından giderse eğer yine sınavın zor olmayacağını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022