DGS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

DGS ek tercih başvuru ücreti nereye yatırılıyor? DGS ek tercihler nasıl yapılır? DGS ek tercih ücreti nasıl yatırılır? DGS ek tercihlerde kaç tercih hakkı bulunuyor?

DGS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri için henüz bir tarih verilmese de yakın bir zamanda ek tercihler başlayacak. DGS ek tercih günleri yaklaşırken normal tercih ile yerleşemeyen öğrenciler 2.tercihleri yani ek tercihleri bekliyorlar. Eğer ek tercihin kimler için olduğunu bilmiyorsanız ‘DGS ek tercihlere kimler başvurabilir?’ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

DGS ek tercih ücretinin yatırmak için herhangi bir bankamatiğe gitmeden evinizden yapabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih ücretlerini ÖSYM (ÖDEME) yerinden herhangi bir kredi ve banka kartı ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırabilirsiniz.

2021 DGS Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

DGS ek tercih ücreti geçen sene 20 TL olarak belirlenmişti. Bu sene 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri için ise belirlenen ücret 25 TL. Ek tercih yapmak isteyen adaylar ek tercih ücreti olan 25 TL’yi yatırmak zorundadır. Ek tercih ücretini yatırmayan öğrencinin tercihleri işleme alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!