Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Son Dakika DGS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları az önce açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih yerleştirme sonuçları az önce açıklandı. İşte haberimizin detayları…

DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün az önce Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi linkimizden ulaşabilirler.

15 Ekim günü başlayan ve 21 Ekim günü sonra Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri sonrasında, yerleştirme sonuçları nihayet bugün açıklandı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği ek tercih yerleştirme sonuçlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) adayların erişimine sundu.

DGS Ek Tercih İle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

DGS ek tercih yerleştirme sonuçları sonrası gözler tabi ki üniversite kayıtlarına döndü. Üniversitelerde şuan için Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih ile üniversite kazanan öğrencilerin kayıtları sürüyor. DGS ek tercih ile kazanan öğrencilerin üniversite kayıtları başladığı zaman haberine sitemizden ulaşabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022