Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaYaşamTesla Kendini Aştı Rekor Kırdı!

Tesla Kendini Aştı Rekor Kırdı!

Elektrikli otomobil üreticisi ve kurucusu Elon Musk’ın olduğu TESLA otomobil şirketi dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi unvanını aldı. Her gün büyüyen TESLA şirketi nasıl birden Trilyon dolarlık bir şirket haline geldi? İşte gelen inanılmaz sipariş ve Tesla’nın yükselişi.

Tesla Kendini Aştı Rekor Kırdı!

Otonom sürüş olsun, elektrikli araç üretimi olsun Tesla şuan bu konularda dünyanın en iyi şirketi konumunda. Kurucusu Elon Musk ile birlikte her yıl büyüyen ve kendini geliştiren elektrikli araç üreticisi TESLA inanılmaz bir sipariş ile birden trilyon dolarlık bir şirket haline geldi.

Tesla Kendini Aştı Rekor Kırdı!

Siparişi veren firma ise Hertz. Hertz firmasını bilmeyenler için ise kısaca tanıtmak gerekirse, Hertz Amerika kökenli dünyaca ünlü bir araba kiralama şirketi. Bu sene araba filosunun %20’sini elektrikli araçlardan oluşturmak isteyen Hertz firması TESLA’ dan tam 100.000 (yüz bin) adet elektrikli araba siparişi verdi.

Sipariş Sonrası Dünyanın İlk Trilyon Dolarlık Şirketi Oldu

Yanlış duymadınız tam 100.000 adet araba siparişi. Hertz firması TESLA’dan tam 100.000 adet araba siparişi verdi. 950 milyon dolar civarı bir değere sahip olan TESLA şirketi gelen bu sipariş ile birlikte hisselerindeki artışla 1 trilyon doları geçerek Dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi oldu.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022