Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamEinstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyordu?

Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyordu?

Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyordu? Neredeyse her yerde Albert Einsten’nin normal insanlardan çok daha fazla beynini kullandığını hatta bunu yüzdelikler olarak ifade ettiklerini duymuşsunuzdur. Bununla birlikte insanların beyinlerinin %5’ini %3’i gibi rakamlarla eşleştirdiklerine tanık olmuşsunuzdur. Bu doğru mu? İnsanlar beyinlerinin gerçekten yüzde kaçını kullanıyor? Albert Einsten normal bir insana göre beyninin daha yüksek bir bölümünü mü kullanıyordu? Hadi gelin sizlerle bugün bu konuyu konuşalım…

Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyordu?

Einstein hakkında en çok yalan söylenen insanlardan biri ve muhtemelen Albert Einstein için yüzlerce yalan duymuş, okumuş ve bunlardan bir kaç tanesine inanmış bile olabilirsiniz. Şu günlerde gündemde olan ve Einstein hakkındaki en büyük yalanlardan biri de normal insanların beyninin %3 veya %5 kadarını kullanırken Einstein’ın beyninin yüzde onunu kullanabildiğidir. Albert Einstein beynini diğer insanlardan daha fazla kullandığı için daha zeki olduğu kanısına varıyorlar. Peki bu sizce doğru mu? Eminim ki bu yazıyı okumadan önce bir çok kişiye mantıklı gelecektir bu. Fakat bu tamamen yalan.

Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyordu?

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor. Her insan beyninin tamamını kullanıyor. Yani insanların beyinlerinin %3 ü veya %5’i kullanıldığına daire okuduğunuz her şey yalan ve yanlış. Bazı insanlar beyninin %100’ü kullanılırsa cisimleri sadece düşünce yolu ile hareket ettirebileceğini ve daha birçok doğa üstü şeyi başarabileceğini sanıyor. Fakat bunlar tamamen saçmalık. Beynimiz eş zamanlı olarak tüm bölümlerini kullanır. Tabi bu bütün bölümlerinin aynı anda çalışması demek değil gerektiğinde gerekli olan yerleri kullanması demektir. Tabi bu sağlıklı bireyler için geçerli, eğer hasta değilseniz beyninizdeki her bölüm gerektiği zaman gerektiği şekilde çalışır. 

Bu olayı Albert Einstein ile kıyaslayacak olursak beyni şaşırtıcı bir şekilde ortalama bir erkeğin beyni gibi çalışıyor diyebiliriz. Hatta bir erkek beyni ortalamada 1336 gram olurken Einstein’ın beyni ise sadece 1230 gram civarıydı. Biyolojik olarak baktığımız zaman normal bir beyinden çok bir farkı yoktu.

Kaynak= Evrim Ağacı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022