Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiEkran Kartlarındaki Super ve Tİ Ne Anlama Geliyor?

Ekran Kartlarındaki Super ve Tİ Ne Anlama Geliyor?

Ekran Kartlarındaki Super ve Tİ Ne Anlama Geliyor? NVDIA ekran kartlarının üstünde hepimiz Super ve Ti ibarelerini görmüşüzdür. Peki bunlar ne demek oluyor? Super ve Ti yazan ekran kartlarından hangisi daha iyi? Ti ekran kartları ile Super ekran kartları arasındaki fiyat farkını vermeye değer mi? Ti ekran kartları Superlere göre daha fazla mı FPS veriyor? LHR Ekran kartları daha mı güçlü? İşte haberimizin detayları…

Ekran Kartlarındaki Super ve Tİ Ne Anlama Geliyor?

Ekran Kartlarındaki Super ve Tİ Ne Anlama Geliyor? Bir çok forum sitesinde bu karşılaştırmaları duymuşsunuzdur. Ekran kartlarında Super mi yoksa Ti mi daha iyi diye. NVDIA tarafına baktığımız zaman genelde bir ekran kartı serisi 3 farklı model ile piyasaya sürer. Örneğin GTX 1660, GTX 1660 Super, GTX 1660 Ti. Bu seriye baktığımız zaman aradaki performans ve fiyat farkları dikkatinizi çekmiştir.

Mining İçin En iyi Ekran Kartları ve MH/S Hızları

Ama en çok merak edilen Super ile Ti arasındaki fark. Öncelikle şunu söyleyelim, ekran kartlarının performanslarına baktığımız zaman önce GTX 1660, sonrasında GTX 1660 Super ve GTX 1660 Ti gelir. Yani aralarında en performanslısı Ti modelidir. Bu her model için geçerlidir. Bir ekran kartı modelinin sonunda Ti yazıyorsa, o serinin en performanslı modeli odur.

Ekran Kartlarında Super mi Ti mi Daha İyi? Fakat baktığımız zaman Ti ile diğer ekran kartları arasında yüksek oranda fiyat farkı bulunur. Peki sizce bu farkı vermeye değer midir bu performans? Super ile Ti modellerini karşılaştırdığımız zaman, genelde bu iki ekran kartının oyunlardaki FPS farkı 15 – 20 ila değişir. Ti ekran kartlarını Super ekran kartlarına göre sizlere 15 – 20 FPS fazladan verir.

Buradaki asıl fark Ti ekran kartlarının soğutma sistemidir. Her ne kadar Super ekran kartına birebir benzese de Ti ekran kartlarının soğutma blokları Super ekran kartlarına göre daha iyidir. Buda performansın yanında daha düşük sıcaklık değerlerine ulaşmanızı sağlar. Super ile Ti ekran kartlarının aralarındaki en büyük fark  budur.

Aradaki Fiyat Farkını Vermeye Değer mi?

Ekran Kartlarında Super mi Ti mi Daha İyi? Aslında bu sorunun tam olarak bir cevabı yok. Tamamen sizin ihtiyacınıza göre karar vermeli ve ona göre ekran kartınızı satın almalısınız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022