Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimEk Tercih İle Kazananlar İçin Üniversite Kayıtları Başladı

Ek Tercih İle Kazananlar İçin Üniversite Kayıtları Başladı

Ek Tercih İle Kazananlar İçin Üniversite Kayıtları Başladı. Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen öğrencilerin kayıtları bugün itibari ile başladı. Kayıtlar kaç gün sürecek? Üniversiteye nasıl kayıt yaptıracağım? İşte haberimizin detayları…

Ek Tercih İle Kazananlar İçin Üniversite Kayıtları Başladı

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih sonuçları 4 gün önce açıklanmıştı. 14 Ekim günü yapılan YKS ikinci ek tercih günleri 18 Ekim günü sona ermişti. Ek tercih günlerinin sona ermesinden sadece 4 gün sonra yani 22 Ekim’de  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sonuçlar adayların erişimine açılmıştı.

Üniversitelerde Hangi Durumlarda Hibrit Eğitim Uygulanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yaptığı açıklamada YKS ikinci ek tercih ile üniversiteye yerleşen adaylar 26 Ekim günü (Bugün) üniversitelere kayıt yaptırmaya başlayabilecekti. Üniversite kayıtları bugün ek tercih ile kazananlar için tekrar başladı.

Kayıtlar 31 Ekim Günü Sona Erecek

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen aday, bugünden itibaren kazandığı üniversiteye kayıt yaptırabilecek. Üniversite kayıt günleri toplamda 5 gün sürecek olup 31 Ekim gününde sona erecek.

Üniversitelere kayıt yaptırmak isteyen adaylar ise, kazandıkları üniversitenin internet sayfasından gerekli işlemlere ve kayıt için hangi evrakların lazım olduğuna ulaşabilirler. Üniversite kazanan adayları tebrik ediyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022