Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaEğitimEk Tercih İle Kazananlar Nasıl Kayıt Yaptıracak?

Ek Tercih İle Kazananlar Nasıl Kayıt Yaptıracak?

Üniversite ek kayıt tarihleri ne zaman? Ek tercih ile kazanlar nasıl kayıt yaptıracak? YKS ek tercih ile kazananlar nasıl kayıt yaptıracak? DGS ek tercih ile kazananlar nasıl kayıt yaptıracak? DGS ek tercih ile bir üniversiteye yerleşen öğrenciler ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile kazananlar ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile üniversite kazananlara ek kayıt süresi verilecek mi? İşte haberimizin detayları…

Ek Tercih İle Kazananlar Nasıl Kayıt Yaptıracak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih günleri dün sona ermişti. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri ise hala sürüyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri 21 Ekim günü sona erecek. Sonrasında hem YKS hem de DGS adayları sonuçların açıklanmasını bekleyecek.

Aşı Vurulamayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Üniversitelerde kayıt tarihleri biteli 2 hafta oldu. Durum böyle olunca Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ve Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri ile kazanan adaylar üniversitelere nasıl kayıt yaptıracağını onlar için ek kayıt günlerinin olup olmayacağını merak ediyorlar.

YKS ve DGS Ek Tercihleri Sonuçları Sonrası Öğrencilere Ek Kayıt Süresi Verilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercihleri sonrası ve Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları sonrasında üniversitelerde bir programa yerleşen öğrencilere ek kayıt imkanı sunacaklarını söyledi. Sonuçların ardından ek kayıt tarihleri ilan edildiğine haberini sitemizde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?