Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri devam ederken adaylar DGS ek tercih günlerinin ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri ne zaman sona eriyor? DGS ek tercih ücreti ne kadar? İşte haberimizin detayları…

DGS Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı ek tercih günleri geçtiğimiz günler başlamıştı. 15 Ekim günü başlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitteri üzerinden açıklamıştı. 15 Ekim günü başlayan DGS ek tercih günleri toplamda 6 gün sürecek. 6 gün sürecek olan ek tercih günleri 21 Ekim günü sona erecek.

DGS ile bir üniversiteye yerleşmeyi düşünen adaylar, 21 Ekim gününe kadar ÖSYM’nin aday işlemleri kısmından tercihi yapıp, ek tercih ücretini ödemek zorunda. Ek tercih ücretini ödemeyen adayların tercihleri işleme alınmayacaktır. Bu sene belirlenen 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih ücreti ise 25 TL olarak açıklandı. DGS ek tercih ücretini nasıl yatıracağını merak eden adaylar DGS Ek Tercih Ücreti Nasıl Yatırılır? haberimizden öğrenebilirler.

DGS Ek Tercih Sonuçları İçin Henüz Bir Tarih Verilmedi

21 Ekim günü sona erecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) henüz  bir tarih vermedi. DGS ek tercih sonuçları ile ilgili bir açıklama geldiği zaman sitemizden ulaşabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022